fbpx

Депутати від Прикарпаття обурені неефективним використанням коштів на ремонт доріг Франківщини

Політика 10:33, 17.07, 2015

Народні депутати, які входять до міжфракіцйної групи "Прикарпаття", зокрема Юрій Дерев’янко, Анатолій Матвієнко, Михайло Довбенко, Ігор Насалик та інші, обурені діями окремих представників Івано-Франківської обласної влади щодо неефективного використання коштів на ремонт доріг.

Депутати зазначають, що представники Івано-Франківської влади діють за старими корупційними схемами, коли освоєння дорожніх коштів осідає у владних кишенях.

Саме цим, на переконання депутатів, пояснюється те, що виділення коштів на будівництво доріг відбувається без відкритих тендерів чи конкурсів.

"Навіть якщо тендер не вимагається законодавством, керівник все одно має проводити конкурс для того, аби обрати найкращого підрядника", – зазначає Юрій Дерев’янко.

Як приклад народні депутати наводять спосіб ремонту ділянки дороги Н-10 Стрий – Мамалига, що проходить через Отинію Коломийського району.

Служба автомобільних доріг області, яка є балансоутримувачем та розпорядником коштів, віддала замовлення на ремонт дороги абсолютно без конкурсу Облавтодору. Жодна інша компанія навіть не мала можливості подати свої пропозиції щодо ремонту доріг.

Депутати нарікають, що на цю ділянку обраний старий дідівський метод будівництва дороги, який вже давно не використовується для надійного ремонту і найголовніше – без гарантій, які мають бути мінімум на 10 років.

"Таке враження, що частину коштів просто закатають у дорогу, яка через рік уже розсипеться, а іншу  розкрадуть",  говорять депутати. 

На ремонт 500 метрів дороги в Отинії, який вже розпочався, планується виділити близько 3 000 000 – 4 000 000 гривень. Це одна з найдорожчих ділянок по всій області. На переконання депутатів, ці кошти мають бути використані в прозорий спосіб: з обов’язковим конкурсом на проведення ремонту, з юридичними гарантіями якості дороги, громадським контролем, з обов’язковим інформуванням про вартість робіт та матеріалів, необхідних для ремонту.

Нагадаємо, народні депутати від Прикарпаття домоглися виділення на капітальний ремонт доріг в регіоні 425 млн гривень. Близько 100 млн гривень буде виділено на ремонт доріг державного і місцевого значення за рахунок фонду регіонального розвитку. З місцевих бюджетів на ремонт у якості співфінансування має піти ще 60 млн грн. На поточний ремонт та обслуговування з Держбюджету у 2015 році уже додатково виділено 80 млн грн. Таким чином, на дороги Прикарпаття має бути спрямовано близько 665 млн грн.

Таким чином, Івано-Франківщина стала регіоном, який отримає чи не найбільше коштів для ремонту доріг по всій Україні.

"Ми, як народні депутати від Прикарпаття, маємо, зі свого боку,зробити все, аби скористатися шансом нарешті побудувати на Франківщині справді якісні європейські дороги. Ми виступаємо категорично проти "кумівства", відкатів та проявів тієї корупції, яка вже знову почала проявлятися в діяльності обласної ради: починаючи від керівництва областю  закінчуючи Службою автомобільних доріг",  зазначили нардепи.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: