fbpx

Депутати звільнили від мобілізації ще одну категорію українців

Суспільство 15:25, 01.07, 2015

Верховна Рада остаточно звільнила викладацький склад вузів від мобілізації.

За відповідний законопроект № 2620 "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію (щодо звільнення від призову на військову службу з мобілізації викладацького складу вищих навчальних закладів та наукових співробітників)" у другому читанні проголосували 266 народних депутатів.

Документ звільняє від мобілізації викладачів вузів III і IV рівнів акредитації з педагогічним навантаженням не менше 0,75 ставки, а також наукових співробітників.

Також, згідно з врахованою поправкою Лілії Гриневич, призову не підлягають також педагогічні працівники загальноосвітніх навчальних закладів за умови, якщо працівники зазначених категорій працюючих за основним місцем роботи не менш як на 0,75 ставки в таких навчальних закладах, наукових установах та організаціях.

Як відомо, наприкінці квітня в Україні почалася п’ята хвиля часткової мобілізації.

Нагадаємо, 20 січня в парламентській газеті "Голос України" був опубліковано закон № 113-VIII "Про часткову мобілізацію".

У законі зазначається, що мобілізація проводитиметься протягом 2015 року в три черги протягом 210 діб.

Військовозобов’язаними є чоловіки від 18 до 45 років (сюди входять рядовий і сержантський склад). Варто відзначити, що 18-річних призовників, а також чоловіків без армійського досвіду обіцяють закликати в останню чергу.

Всім, хто перебуває на військовому обліку, забороняється зміна місця проживання без дозволу посадової особи. Найжорсткіше покарання – за ухилення від призову за мобілізацією (ст. 336 Кримінального кодексу України). Стаття передбачає відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк від двох до п’яти років. За неявку у військкомат за повісткою покарання не таке суворе – штраф від 85 до 119 грн, за порушення законодавства про мобілізацію – штраф від 17 до 51 грн, за умисне знищення приписного свідоцтва або військового квитка – штраф від 17 до 51 грн.

 
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: