fbpx

Дерев’янко: "Люди гинуть від наслідків стихії на Прикарпатті, а уряд нічого не робить!" ФОТО, ВІДЕО

Політика 11:27, 01.06, 2019

Кабінет міністрів не прийняв жодного рішення щодо ліквідації наслідків негоди в західних областях України, яка призвела до руйнування об’єктів інфраструктури та людських жертв.

Про це заявив один з лідерів партії "ВОЛЯ", народний депутат Юрій Дерев’янко під час виступу з трибуни в парламенті.

Він повідомив, що 30 травня у селі Мошківці Калуського району померла 23-річна мешканка, тому що "швидка допомога" не змогла проїхати в село.

"Вона не встигла доїхати, бо була зруйнована бетонна переправа внаслідок стихії, яка вирує уже цілий місць на Західній Україні – це Івано-Франківська область, Закарпатська область, частина Львівської області", – обурився Дерев’янко.

Він зазначив, що вже цілий місяць звертається до уряду, до прем’єра Гройсмана із запитами та зверненнями, щоб негайно почали ліквідовувати наслідки стихії.

"Шановний Володимире Борисовичу, дві людини загинули внаслідок стихії і зараз одна людина загинула від того, що не ліквідували вчасно наслідки стихії",  звернувся Дерев’янко до Гройсмана.

Він показав фотографії ще одного вщент зруйнованого мосту між селом Пнів і селищем Битків.

"Для того, щоб він не зруйнувався, треба було витратити 300-500 тисяч гривень. Зараз для того, щоб відновити цей міст та проїзд до селища Битків, де мешкає 6000 тисяч людей, треба більш як 5-6 мільйонів гривень. Цей кущ повністю відрізаний від пологового будинку, від дитячої районної лікарні, від звичайної районної лікарні. Це сталось 1 травня, місяць нічого не робиться",  підкреслив Юрій Дерев’янко.

Він повідомив, що найбільше постраждали населені пункти, які розташовані поруч із горами, тому що ліси вирубуються і зливи не затримуються.

"Більш як 5000 домогосподарств повністю залито і підтоплено. До цього часу допомоги уряду нуль. Вони говорять, що це регіональний рівень катастрофи. Але 5 мільйонів гривень резервного фонду обласного бюджету не вистачить. Тільки на один Надвірнянський район треба 30 мільйонів гривень. А на всю Івано-Франківську область близько 300 млн грн",  сказав політик.

Він закликав прем’єра Гройсмана і віце-прем’єра Кубіва негайно почати надавати допомогу людям.

"Прошу вас припинити вашу позицію за останні тижні стосовно того, щоб не проводити засідання уряду. Тому що саме від уряду залежить, будуть ці люди мати допомогу чи ні. 25 травня вам ОДА направила необхідні звернення, протягом 3 днів ви мали зреагувати і дати відповідні доручення. Але ви граєтесь в політику. Ви говорите про відповідальність, але займаєте абсолютно безвідповідальну позицію по відношенню до людей, які постраждали від стихійного лиха", – звернуся Дерев’янко до урядовців.

Нагадаємо, найбільше постраждали внаслідок стихії: с-ще Битків, с. Гвізд, с. Молодків, с. Пнів, с. Пасічна Надвірнянського району та с-ще Солотвин, с. Монастирчани, с. Старі Богородчани, с. Марково, с. Саджава, с. Жураки, с. Дзвиняч, с. Глибока, с. Росільна, с. Старуня, с. Хмелівка, с. Бабче, с. Глибівка Богородчанського району. Однак найбільшу загрозу на сьогодні становить пошкодження автомобільних доріг та мостів. Зокрема в селі Пнів при в’їзді в селище Битків. Також частково зруйновано міст через річку Луковиця між с. Гвізд та с. Молодків.

На правах реклами

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: