fbpx
  • Головна
  • Новини
  • Політика
  • Дерев’янко: Мін’юст мав втрутитись у ситуацію з незаконною будівлею московського патріархату на території музею історії України

Дерев’янко: Мін’юст мав втрутитись у ситуацію з незаконною будівлею московського патріархату на території музею історії України

Політика 15:11, 20.09, 2018

Один з лідерів РУХУ НОВИХ СИЛ, кандидат в президенти України народний депутат Юрій Дерев’янко разом з народним депутатом Ігорем Луценком провели спільне засідання двох підкомітетів антикорупційного комітету ВРУ, присвячене незаконному заволодінню нерухомим майном, яке набуло катастрофічного поширення в Україні.

Про це повідомила прес-служба нардепа.
 
Під час засідання учасники обговорили питання незаконних дій державного реєстратора та позицію Міністерства юстиції України щодо реєстрації права власності на МАФ УПЦ МП на території Національного музею історії України.
 
Директор Національного музею історії Тетяна Сосновська повідомила, що наприкінці 2012 року Шевченківській районний суд задовольнив клопотання релігійної громади і надав право власності на три металевих вагончики на площі 66 метрів на території музею.
 
"Навесні 2013 року державний реєстратор надає право власності капітальній споруді, яка на той час уже була, площею 133,2 квадратних метри. У свідоцтві про надання права власності державний реєстратор пише, що право власності надається на підставі рішення суду 2012 року.
 
Є розбіжність площі і статусу – МАФ і фундаментальна споруда", – заявила Сосновська.
Вона також повідомила, що отримала погрози від представників московської церкви.
 
Заступник міністра юстиції з питань державної реєстрації Олена Сукманова відповіла, що після ухвалення закону про децентралізацію всі функції були передані на місця. "Мін'юст не несе відповідальності за таких реєстраторів", – підкреслила вона.
 
Директор Департаменту державної реєстрації та нотаріату Міністерства юстиції України Віталій Гайдук додав, що комісія при Мін’юсті відмовила у скарзі директорці музею, оскільки вважає, що це питання судів.
 
Юрій Дерев’янко обурився тим, що Міністерство юстиції не втрутилось в цей процес. "Ви розумієте, що це повний абсурд? Рішення суду було зовсім інакше, ви не мали права відмовити музею у скарзі", – підкреслив він.
 
Представник Генпрокуратури Роман Балита зазначив, що факт невідповідності дій державного реєстратора є, тому зараз відбувається збір даних по цій справі.
 
Участь у засіданні взяли генеральний директор Національного музею історії України Тетяна Сосновська, заступник начальника управління – начальник відділу Головного слідчого управління Нацполіції Олександр Ковтун, заступник міністра юстиції з питань державної реєстрації Олена Сукманова, директор департаменту державної реєстрації та нотаріату Мін’юсту Віталій Гайдук, заступник начальника відділу розслідування особливо тяжких злочинів ГУ НП в м. Києві Олександр Білик, начальник управління нагляду за додержанням законів Національною поліцією України Департаменту нагляду за додержанням законів у кримінальному проваджені та координації правоохоронної діяльності Генеральної прокуратури Роман Балита та громадяни, що постраждали від дій державних реєстраторів.
 
Також були присутні народні депутати Юрій Дерев’янко, Ігор Луценко, Олег Осуховський, Юрій Тимошенко, Володимир Парасюк та Михайло Головко.
 
Наступне спільне засідання комітетів призначене на четвер, 20 вересня, о 14.30. На ньому будуть обговорені конкретні факти незаконного заволодіння нерухомим майном громадян у різних містах України, в тому числі й крадіжка квартири народного депутата Юрія Дерев’янка на вулиці Пушкінській в центрі Києва.
 
На правах реклами
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: