fbpx

Дерев’янко назвав дієвий запобіжник для революцій в Україні. ВІДЕО

Політика 13:41, 24.11, 2017

В Україні за 26 років незалежності не було ухвалено закону про Президента та порядок припинення його повноважень, що дозволяло усім президентам поступово узурповувати владу. Про це заявив один з лідерів "РУХУ НОВИХ СИЛ" народний депутат Юрій Дерев'янко під час круглого столу "Ефективний механізм імпічменту Президента як запобіжник від узурпації влади".

"Нам потрібен закон про імпічмент для того, щоб уникати революцій", – підкреслив народний депутат.

Він вважає, що недосконалість ст. 111 Конституції України, яка регулює це питання, була підставою для того, щоб попередні президенти узурповували владу.

"На превеликий жаль, ми бачимо ознаки узурпації влади навіть чинним Президентом, тому що 111 стаття залишається незмінною і механізм її реалізації також відсутній", – констатував нардеп.

Юрій Дерев'янко підкреслив, що саме тому він зареєстрував в парламенті законопроект 7248 "Про Президента України та порядок припинення його повноважень", який також містить розділ про імпічмент президента.

"Головна мета цього законопроекту – реалізація норми ст. 111 Конституції та розділу 5 Конституції щодо врегулювання діяльності Президента, – заявив Дерев'янко. – 26 років незалежності ми не маємо закону про Президента та порядок припинення його повноважень. Зараз ми керуємось законом про Президента Української УРСР, прийнятого ще в 1991 році".

Депутат зазначив, що жоден Президент не наважився ухвалити закон про Президента.

"Як наслідок відсутності цього закону – абсолютне відчуття безкарності та свавілля. Немає не те що меж, як Президент має діяти, а немає органу, який може у випадку, якщо Президент діє незаконно, проти нього порушити справу", – сказав народний депутат.

Він зазначив, що чинний Президент, не маючи закону, який регулює його діяльність, грубо втручається в сфери, які не входять до його конституційних повноважень, та в роботу органів державної влади."Там, де є гроші, Президент обов'язково розширює свої повноваження. Цим законом я пропоную повернути назад всі невластиві Президенту повноваження", – підкреслив Дерев'янко.

Зокрема, законопроект 7248 передбачає передачу "корупційного монстра" Державного управління справами (ДУСю) в управління Кабінету міністрів, а лікувальні заклади ДУСі – Міністерству охорони здоров'я.

Також законопроектом визначається процедура дострокового припинення повноважень Президента на таких підставах:

–  відставки;

–  неспроможності виконувати свої повноваження за станом здоров'я;

–  усунення з поста в порядку імпічменту;

–  смерті.

Законопроект вносить зміни до Регламенту ВРУ і чітко прописує процедуру створення тимчасової слідчої комісії (ТСК) у Верховній Раді та порядку здійснення імпічменту.

На період процедури імпічменту Президент відсторонюється від виконання обов'язків, які тимчасово покладаються на голову ВРУ, та передає свої закордонні паспорти на зберігання голові Верховної Ради.

Дерев'янко підкреслив, що законопроект не спрямований за чи проти конкретного Президента, а покликаний зупинити свавілля будь-якого Президента.

У круглому столі також взяли участь член політичної партії "Демократичний альянс" Максим Черкасенко, співголова політичної партії Василь Гацько, народний депутат Дмитро Добродомов, експерт Центру політико-правових реформ Юлія Кириченко, науковий консультант Центру Разумкова Віктор Мусіяка

Нагадаємо, Юрій Дерев'янко зареєстрував законопроект № 7248 "Про Президента України та порядок припинення його повноважень" в парламенті 31 жовтня.

На правах реклами

 
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: