неділя, 24 лютого

Дерев’янко назвав країни, де президентів успішно відсторонили від влади за корупцію та інші злочини

Усунення президентів від влади в разі доведення їхніх корупційних дій ефективно здійснювалось у великій кількості країн світу, зокрема в США, Литві, Південній Кореї та Бразилії.

Про це заявив на брифінгу в Верховній Раді один з лідерів РУХУ НОВИХ СИЛ народний депутат Юрій Дерев'янко. 

"Це не якась виняткова практика, яку ми хочемо застосувати. Це практика щодо процедури імпічменту. Така практика здійснювалась і здійснюється у величезній кількості країн світу дуже ефективно", – підкреслив він. 

За словами Дерев'янка, зокрема, у США у 1972-74 роках стосовно президента Річарда Ніксона була ініційована процедура імпічменту і в результаті Вотергейтського скандалу він подав у відставку. 

"У Південній Кореї 6 квітня цього року суд засудив до 24 років ув'язнення президента Пак Кин Х'є зі штрафом 17 мільйонів доларів також за хабарництво, зловживання владою", – нагадав політик. 

Також у Литві в 2005 році президент Роландас Паксас не тільки був відсторонений від посади, а звинувачений у тому, що здійснював дії, які загрожували національній безпеці. 

Дерев'янко нагадав, що в Бразилії в 2016 році президента Ділму Русеф звинуватили у махінаціях з бюджетом заради політичної вигоди та участі в корупційних схемах.

"31 серпня 2016 року сенат Бразилії проголосував за усунення з посади Ділми Русеф", – додав нардеп. 

"В демократичних країнах цей інструмент існує як запорука, запобіжник для узурпації влади, для притягнення до відповідальності будь-яких президентів. В Україні такий механізм також є, його треба розпочинати, і від кожного народного депутата зараз залежить, чи ми це розпочинаємо, чи ні", – підкреслив Юрій Дерев`янко. 

Він нагадав, що РУХ НОВИХ СИЛ продовжує збір підписів під письмовим поданням про ініціювання питання про усунення президента Порошенка з поста в порядку імпічменту. "Велика кількість фактів, оприлюднений у вітчизняних і міжнародних ЗМІ, потребують розслідування", – переконаний Дерев'янко. 

Він повідомив, що подання уже підписали 60 народних депутатів з різних політичних сил. 

"Ця кількість кожен день збільшується. У великій кількості підписали депутати з фракцій "Батьківщина", "Самопоміч", підписали позафракційні депутати зі "Свободи", "Укропу". За останні дні доєднались нардепи з Народного Руху", – поінформував політик. 

Він окремо звернувся до депутатів, які представляють Народний фронт і БПП, з пропозицією поставити свої підписи під документом. "Якщо ці факти не підтвердяться, пан Порошенко буде мати повне право балотуватись на наступний термін", – вважає нардеп.

КОМЕНТУВАТИ