fbpx
  • Головна
  • Новини
  • Політика
  • Дерев’янко: Новий закон про вибори готовий до другого читання і може бути ухвалений до парламентських виборів. ВІДЕО

Дерев’янко: Новий закон про вибори готовий до другого читання і може бути ухвалений до парламентських виборів. ВІДЕО

Політика 12:20, 10.04, 2019

Робоча група повністю завершила розгляд усіх 4 тисяч правок до нового закону про вибори, який передбачає відкриті регіональні списки та заборону політичної телевізійної і бордової реклами під час виборів.

Про це заявив народний депутат від партії "ВОЛЯ" та член робочої групи Юрій Дерев’янко в ефірі ТРК "Рада".

"Робоча група повністю завершила розгляд усіх правок, і зараз комітет повинен це розглянути і погодитись або не погодитись з деякими з них. Цей законопроект готовий до розгляду до другого читання", – підкреслив Дерев’янко.

Він уточнив, що цей законопроект передбачає пропорційну систему за відкритими партійними регіональними списками. Зокрема, він передбачає, що партія буде мати два списки – один фіксований, а другий регіональний. І кожен кандидат в народні депутати буде брати участь в обох списках і змагатись з іншими.

"Правки, які пройшли робочу групу, передбачають, що буде заборонена політична реклама телевізійна і бордова під час виборів, як це відбувається зараз, коли змагаються грошима. Цей законопроект дає можливість чесно змагатися кандидатам між собою. Що більше голосів ви набрали, то ви вище у списку. На мій погляд, це оптимальна модель", – переконаний нардеп.

Дерев’янко висловив переконання, що парламентські вибори 27 жовтня 2019 року вже можуть відбуватись за цим закону. Він нагадав, що політична партія "ВОЛЯ" послідовно виступала за ухвалення нового виборчого законодавства із забороною телевізійної і бордової реклами та відкритими партійними списками.

Нагадаємо, Верховна Рада України прийняла в першому читанні проект Виборчого кодексу України. Законопроект №3112-1 підтримали 226 депутатів. Він, зокрема, передбачає проведення парламентських виборів у 27 виборчих регіонах.

На правах реклами

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: