субота, 23 лютого

Дерев'янко озвучив план дій "Руху нових сил" на наступних парламентських виборах. ВІДЕО

На наступних парламентських виборах до Верховної Ради повинні пройти 300 принципових людей без політичних амбіцій для того, щоб за один рік перезаснувати країну.

Про це заявив один з лідерів РУХУ НОВИХ СИЛ народний депутат Юрій Дерев'янко в ефірі телеканалу Newsone.

"Ми пропонуємо українцям і Україні розглядати наступні парламентські вибори, дочасні чи планові, як перехідний парламент, де ми будемо пропонувати як РУХ НОВИХ СИЛ українцям, всьому суспільству обрати 300 людей, які виконають 5, максимум 10 пунктів. Більше не треба. І на цьому ця Верховна Рада має розпуститись – і потім переобратись в звичайному традиційному варіанті", – розповів Дерев'янко.

За його словами, ці 5 пунктів повинні бути зрозумілими для всіх громадян України, вони мають бути частиною Конституції України, наприклад:

1. Скасування депутатської недоторканності.

2. Заборона депутатам, Президенту, міністрам та топ-чиновникам володіти активами, мати бізнес.

3. Дійсно незалежне обрання незалежних органів. (Зафіксувати принцип формування незалежних комісій від Президента, ВРУ чи Уряду для обрання незалежних органів влади: судів, НКРЕКП, Генпрокурора та інших).

4. Скорочення кількості народних депутатів з 450 до 300.

5. Контроль за владою (механізм відкликання народних депутатів, зрозумілий механізм імпічменту Президента).

"Для цього потрібно 300 депутатів і дві сесії парламенту. Ці 300 народних депутатів зможуть за один рік перезаснувати країну. В цьому випадку ми не будемо залежні від будь-якого президента", – переконаний Юрій Дерев'янко.

Він підкреслив, що це мають бути не ті люди, які в майбутньому бачать себе міністрами чи великими політиками, а люди принципові, з силою волі.

Народний депутат додав, що на час "перехідної Верховної Ради" буде сформовано уряд на чолі з Михайлом Саакашвілі.

Дерев'янко також спростував тезу про те, що РУХ НОВИХ СИЛ мало хто підтримує чи не хоче з ним об'єднуватись.

"Нам не треба, щоб навколо Михайла Саакашвілі об'єднувались. Нам треба, щоб об'єднувались навколо ідей, за які ми виступаємо", – підкреслив депутат.

Він подякував політикам з "Самопомочі", "Батьківщини", "Свободи" та інших політичних сил за підтримку.

"Ми дякуємо і Юрію Левченку зі "Свободи", і представникам "Батьківщини" Юлії Тимошенко (яка приїжджала кілька разів в ключові моменти), Альоні Шкрум, Вадиму Івченку, Івану Крульку, Олексію Рябчину, і Ігорю Луценку, і Олександру Опанасенку, і Семену Семенченку з "Самопомочі", Віктору Чумаку, і Наталії Новак, і представникам інших політичних сил, з якими ми разом стоїмо і боремось", – підсумував нардеп.

На правах реклами

КОМЕНТУВАТИ