fbpx

Дерев'янко озвучив справжні причини різкого подорожчання бензину

Політика 15:47, 02.11, 2018

Подорожчання бензину на 21% з початку 2018 року є наслідком цинічної монопольної змови, бездіяльності влади та корупції.

Таку думку висловив один з лідерів РНС, кандидат в Президенти народний депутат Юрій Дерев’янко в прямому ефірі на Facebook.

Він зазначив, що в Україні діє олігархічна корупційна система. "Дуже велика кількість людей, таких як Ахметов, Пінчук, Льовочкін, Фірташ, Григоришин, Коломойський, Порошенко і інші олігархи вважають, що вони не тільки контролюють окремі галузі економіки і цілі фінансові сфери, а, контролюючи всі центральні канали телебачення, можуть розказувати нам все, що завгодно, і формують владу",  зазначив нардеп.

На його переконання, ринок бензину та нафтопродуктів мав би бути дуже конкурентним, але насправді це не так.

"Ми маємо сьогодні різке підняття цін, тому що ми маємо чітку монополію і монопольну змову дуже невеликої кількості людей, які вирішили "підзаробити", чи обікрасти український народ тільки на одній тенденції тимчасового сезонного подорожчання нафти",  констатував Дерев’янко.

За його словами, є кілька причин підняття цін на бензин: цинічна монопольна змова; бездіяльність влади і потурання всім цим процесам; відкати, корупція.

Дерев’янко нагадав, що коли Україна отримувала незалежність, вона мала більш як 5 нафтопереробних заводів, однак наразі працює лише один  Кременчуцький.

"Всі інші нафтопереробні заводи просто стоять. Вбили цілу галузь для того, щоб постачати бензин з Росії різними схемами, що зупинити виробництво нафтопродуктів в Україні, щоб Україну поставити в ще більшу залежність від Росії. За 27 років незалежності всім тим, хто був при владі, це вдалось, а також це вдалось Путіну, Росії. Це вдалось за рахунок того, що вони знайшли з олігархами, з тими, хто був при владі, домовленість, щоб це робити",  обурився політик.

Таким чином, зараз ринок бензину складається на 20% з бензину з Кременчуцького нафтопереробного заводу, і на 80%  з імпортного бензину і дизельного палива.

"Близько 30-40% бензину і дизельного палива завозиться контрабандою",  підкреслив Дерев’янко.

Він нагадав, що нафтопровід "Самара – Західний напрямок" та "Грозний – Армавір – Трудова" протяжністю 1433 км до цього часу не став українською власністю.

"При тому що всі інші нафтопроводи і газопроводи стали українською власністю. Хто зміг його украсти? Сьогодні мова йде про Медведчука, Порошенка, які разом експлуатують цю трубу, а формальним власником є швейцарська компанія. Вони нібито постачають паливо в Угорщину, а насправді воно залишається в Україні. При цій контрабанді не сплачуються ні акцизи, ні ПВД в бюджет",  заявив Юрій Дерев’янко.

Він порівняв Україну з Польщею, де ціна на бензин з початку року виросла лише на 6%, натомість в Україні – на 21%.

Юрій Дерев’янко запропонував покроковий план, який дозволить знизити ціни на бензин: 

1. Реальна демонополізація галузі. "Ця сфера не є природного монополією, вона має бути реальним конкурентним середовищем, щоб всі могли завозити паливо, продавати паливо і абсолютно не залежати від 1-2 монополістів",  сказав нардеп.

2. Зупинення контрабанди. "Треба реально жорстко перекрити контрабанду готової продукції, в тому числі через трубу, яку треба повернути державі. Ми повинні створити умови, про яких вигідно переробляти нафтопродукти на наших заводах",  заявив Дерев’янко.

3. Диверсифіковані поставки нафти з різних країн та заводів.

"Після зміни влади цим питанням має зайнятись НАБУ, щоб винні понесли покарання. Тоді ми отримаємо шанс мати чесні, адекватні ціни на нафту, на бензин, на дизпаливо, в тому числі і на газ",  підсумував Дерев’янко.

Нагадаємо, на 1 листопада 2018 року вартість літра бензину А-95 в Україні досягла 34,5 гривні. Ще в серпні ціна на А-95 складала 29 гривень. Крім бензину, дорожчає дизельне пальне і автомобільний газ.

На правах реклами

 
 
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: