субота, 16 лютого

Дерев’янко пропонує передати в антикорупційний суд усі справи топ-корупціонерів, які вже розглядаються в судах

Один з лідерів РУХУ НОВИХ СИЛ народний депутат Юрій Дерев’янко зареєстрував в парламенті законопроект 8545 про зміни до закону про Вищий антикорупційний суд, які не дозволять корупціонерам, справи яких уже розглядаються в судах, уникнути відповідальності.

Про це народний депутат заявив на брифінгу в парламенті.

Дерев'янко нагадав, що 7 червня 2018 року Верховна Рада ухвалила закон "Про Вищий антикорупційний суд", який набрав чинності 14 червня. 

"Я сподіваюсь, що за півроку  9 місяців мав би запрацювати антикорупційний суд, але не більше ніж за рік",  спрогнозував політик.

Він підкреслив, що у законі про антикорупційний суд президент Порошенко намагався протягнути певні "лазівки", які йому були потрібні для свого близького оточення, а також для тих, проти кого вже порушені кримінальні справи, які вже спрямовані до суду.

"Зараз цей закон передбачає, що судовий розгляд кримінальних проваджень щодо злочинів, які належать до підсудності ВАКС, які вже розпочаті в судах першої або апеляційної інстанції, і якщо вони будуть не закінчені на момент створення ВАКС, то ці справи туди не попадуть. Вони будуть далі розглядатись в старих судах загальної юрисдикції",  пояснив нардеп.

"Це норма, проти якої повстали всі, від якої одразу відхрестилась Венеційська комісія",  підкреслив Дерев'янко. Він додав, що голова МВФ Крістін Лагард підкреслила, що важливим є розгляд Вищим антикорупційним судом всіх справ у своїй юрисдикції, включаючи всі апеляційні справи на відповідні рішення судів першої інстанції. "Вона заявила, що це є критично важливим для завершення поточного перегляду програми, яку підтримує МВФ",  сказав політик. На його думку, ця норма дає можливість високопосадовцям, проти яких уже порушені кримінальні справи, уникнути справедливого покарання. Дерев'янко також повідомив, що в ВРУ вже зареєстрований інший законопроект №7441, однак він не врегулює дану проблему, бо вносить зміни у ту частину законодавства, якої ще просто не існує.

"Тому РУХ НОВИХ СИЛ зареєстрував законопроект, де ми пропонуємо виправити цю ситуацію. Ми пропонуємо, щоб будь-яка судова справа, яка розглядається в першій чи другій інстанції, в той момент часу, коли буде створений Вищий антикорупційний суд, протягом 30 днів негайно передавалась до ВАКС",  підкреслив Дерев'янко.

Він переконаний, що це дасть можливість закрити цю "лазівку" та отримати об'єктивний розгляд справ, які передані НАБУ чи САП до суду. 

"Це дасть можливість отримати реальну невідворотність покарання по тих справах, по яких будуть ухвалені вироки",  вважає депутат. Другий спосіб врегулювати це питання, за словами нардепа, – це внести зміни до законопроекту 7441, який був прийнятий в першому читанні 7441, які він також подав.

"Тому прошу всіх притомних народних депутатів, які хочуть мати ефективний Вищий антикорупційний суд, підтримати або цю поправку в законопроекті 7441 до другого читання, або зареєстрований законопроект, який сьогодні поданий",  підсумував Дерев'янко.

Нагадаємо, 7 червня Верховна Рада підтримала законопроект 7440 про створення в Україні Вищого антикорупційного суду. За відповідне рішення у другому читанні проголосували 317 народних депутатів. Перед цим депутати розглянули 1927 поправок до закону.

3 липня Юрій Дерев'янко зареєстрував законопроект 8545 про внесення змін до розділу VI "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про Вищий антикорупційний суд" (щодо апеляційного оскарження у справах, підсудних Вищому антикорупційному суду).

На правах реклами
 
КОМЕНТУВАТИ