субота, 23 лютого

Дерев’янко пропонує забезпечити гарантоване право участі у виборах для трудових мігрантів з України за кордоном

Один з лідерів РУХУ НОВИХ СИЛ народний депутат Юрій Дерев’янко зареєстрував в парламенті законопроект № 8491, яким пропонується розширити можливості реалізації виборчих прав, гарантованих Конституцією, українцям, які перебувають за кордоном.

Про це повідомила прес-служба нардепа. 

Законопроектом №8491 пропонується внести зміни до законів України "Про вибори Президента України", "Про вибори народних депутатів України", "Про Державний реєстр виборців", якими встановлюється порядок утворення закордонних виборчих дільниць на тимчасовій основі за межами дипломатичних установ України, а також удосконалюється механізм зміни виборчої адреси та зміни місця голосування. 

Метою цієї законодавчої ініціативи є забезпечення реалізації виборчих прав, гарантованих Конституцією України, шляхом повноцінної участі у виборах Президента України та народних депутатів громадянами України, які проживають за кордоном.  

Проектом також передбачається заборонити створювати закордонні тимчасові виборчі дільниці на території держави-агресора РФ. 

"Трудова міграція в останні роки стала одним з найбільших викликів для нашої країни. Втомившись від відсутності реформ і очікування кращих економічних умов, мільйони українців намагаються поліпшити свій фінансовий стан і реалізувати кар'єрні очікування в інших країнах", – зазначає Дерев'янко.

Він додав, що точних даних, скільки співвітчизників зараз працює за кордоном, немає, оскільки при виїзді з країни фіксується лише факт, а не мета виїзду. Однак за оцінками Держслужби зайнятості, зараз за кордоном працює понад 5,5 млн українців. 

"Кількість трудових мігрантів з України в Польщі з 2013 року зросла в 6,5 разів. У 2016 році Польща видала українцям 1,3 млн запрошень на роботу", – навів приклад Дерев'янко.

Депутат повідомляє, що згідно з чинним законодавством у кожній з країн перебування кількість виборчих дільниць обмежена кількістю українських дипломатичних установ, що існують у цій країні.

"Закон України "Про вибори народних депутатів" передбачає, що закордонні виборчі дільниці можуть утворюватися з чисельністю більшою, ніж дві тисячі п'ятсот виборців. На практиці ж ця цифра збільшується у два, три, десять і більше разів", – йдеться в пояснювальній записці до законопроекту. 

Дерев'янко додає, що така висока пропускна спроможність можлива тільки за умови, якщо кількість членів дільничних виборчих комісій є достатньою, а її робота організована ефективно, що на закордонних виборчих дільницях трапляється вкрай рідко.  

"Дуже часто вони недоукомплектовані, потерпають від недостатності фінансування та інших проблем. В Італійській Республіці, наприклад, стався випадок, коли на закордонну виборчу дільницю № 35, де до списку виборців включено 1588 виборців, надійшло тільки 916 виборчих бюлетенів, які були використані. Решта виборців взяти участь у голосуванні не мала змоги", – навів приклад політик. 

За інформацією нардепа, кричущою є також невідповідність між кількістю трудових мігрантів, які за експертними оцінками перебувають за кордоном, і кількістю виборців, внесених до списків виборців, а наявна мережа закордонних виборчих дільниць через їх малу чисельність і низьку пропускну спроможність не в змозі забезпечити процедуру волевиявлення такої кількості виборців. Очевидно, що чинні механізми формування виборчих списків, не відповідають потребам сьогодення. 

"Проблема приведення мережі закордонних виборчих дільниць у відповідність до кількості та роззосередженості виборців за кордоном є тим більш актуальною в контексті посилення легітимності обрання Президента України та народних депутатів України у зв'язку з потенційними ризиками неоднозначного трактування правового виборчого статусу та процедури реалізації виборчого права громадянами України", – вважає народний депутат. 

Дерев'янко переконаний, що прийняття законопроекту розширить можливості реалізації виборчих прав, гарантованих Конституцією, громадянам України, які проживають за межами держави.

На правах реклами

КОМЕНТУВАТИ