fbpx

Дерев’янко просить ДФС пояснити, чому автомобілістів, які сплатили штрафи, повторно притягують до відповідальності

Суспільство 12:19, 16.04, 2019

Народний депутат України від партії «ВОЛЯ» Юрій Дерев’янко звернувся із запитом до в.о. голови Державної фіскальної служби Олександра Власова, в якому просить роз’яснити підстави та порядок притягнення до відповідальності власників автомобілів з іноземною реєстрацією.

Про це повідомила прес-служба нардепа. 
Дерев’янко повідомив, що до нього звернулись власники авто на єврономерах з Харківської області з приводу надання роз’яснення про підстави та порядок притягнення осіб до відповідальності. 
Заявники придбали автомобілі з іноземною реєстрацією у країнах Європи та ввезли в Україну на умовах тимчасового ввезення чи транзиту.  
Депутат зазначив, що відповідно до вимог закону про розмитнення деякі власники автомобілів з іноземною реєстрацією протягом 180 днів добровільно сплатили до державного бюджету кошти у сумі, що дорівнює розміру п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. 
«Однак, всупереч цьому даним особам надходять листи від ДФС щодо накладення на них штрафу в розмірі п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, передбаченого ч. 3 ст. 470 Митного кодексу України», – обурився депутат. 
Дерев’янко також повідомив, що деякі автовласники, які не розмитнили свої авто та не сплатили протягом 180 днів належних митних платежів, були притягнуті до відповідальності і вже сплатили штраф в повному обсязі. Однак, відповідно до ч. 5 та ч. 6 ст. 470 Митного кодексу України в редакції випливає, що власників автомобілів з іноземною реєстрацією можуть повторно притягнути до відповідальності. 
«Заявники, які сплатили до Державного бюджету штраф в розмірі п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на підставі ч. 3 ст. 470 Митного кодексу України, по суті стають «заручниками» закону «Про внесення змін до Митного кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо ввезення транспортних засобів на митну територію України» та змушені будуть повторно платити штрафи», – підкреслив політик. 
В зв’язку з цим Дерев’янко просить керівника ДФС надати роз’яснення про підстави притягнення автовласників до відповідальності також депутат просить роз’яснити, чи буде накладатись на автовласників такі штрафи:  
– відповідно до ч. 5 ст. 470 Митного кодексу в розмірі п’яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, за перевищення строку доставки транспортних засобів особистого користування та транспортних засобів комерційного призначення більше ніж на двадцять діб, але не більше ніж на тридцять діб, а так само видача їх без дозволу органу доходів і зборів; 
– відповідно до ч. 6 ст. 470 Митного кодексу в розмірі десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або конфіскацію таких транспортних засобів, за перевищення строку доставки транспортних засобів особистого користування та транспортних засобів комерційного призначення більше ніж на тридцять діб.
Нагадаємо, 4 квітня Дерев’янко разом з харківськими автомобілістами відвідали митний департамент ДФС, де попросили пояснити цілий ряд проблем, з якими стикнулись автомобілісти, які намагались розмитнити свої автомобілі протягом пільгового періоду. Представники ДФС у неформальній розмові визнали, що законодавство зараз недосконале і містить дуже багато прогалин.  
31 січня Юрій Дерев’янко зареєстрував в парламенті законопроекти №9518 та №9519 щодо спрощення оподаткування транспортних засобів та встановлення ставки оподаткування 10% від вартості автомобіля.
На правах реклами
 
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: