fbpx

Дерев’янко просить екоінспекцію перевірити, чому навколо Бурштинської ТЕС випадає чорний сніг та дощ

Суспільство 13:38, 16.03, 2018

Один з лідерів РУХУ НОВИХ СИЛ народний депутат Юрій Дерев’янко звернувся із запитом до в.о. голови Держекоінспекції Ігоря Яковлєва, в якому просить перевірити, чи виконує вимоги законодавства про охорону навколишнього середовища Бурштинська теплова електростанція.

Про це інформує прес-служба нардепа.

Депутат повідомив, що до нього неодноразово зверталися мешканці міста Бурштина Івано-Франківської області зі скаргами на недотримання Бурштинською ТЕС вимог законодавства про охорону навколишнього природного середовища.

"Вже кілька років вони скаржаться на викиди Бурштинської ТЕС ПАТ "ДТЕК ЗАХІДЕНЕРГО", які мають темно-сіре, а то й чорне забарвлення. Як зазначають представники громади, 8 березня 2018 року у місті Бурштин Івано-Франківської області випав дощ чорного кольору. Трохи раніше, наприкінці лютого 2018 року, також у місті Бурштин випав сніг чорного кольору", – заявив Дерев'янко. 

За його інформацією, протягом тривалого часу спостерігаються викиди твердих часток в атмосферу. В залежності від погодних умов і напряму димового факела мешканці можуть спостерігати зони забруднення від роботи старих електрофільтрів в радіусі 40 км від Бурштинської ТЕС.

"Ці факти можуть свідчити про недодержання Бурштинською ТЕС законодавства про охорону навколишнього природного середовища",  вважає народний депутат.

Він додав, що такі підозри підсилює той факт, що, як повідомлялося в ЗМІ, минулого року на Бурштинську ТЕС не допустили Держекоінспекцію в Івано-Франківській області для проведення перевірки. 

Перевірка мала проводитись з 17 жовтня 2017 року, але, як повідомили на підприємстві, рішення про недопуск Держекоінспекції начебто було прийнято центральним офісом ДТЕК.Тому Дерев'янко просить керівника Держекоінспекції:

1.  Повідомити, яких заходів було вжито, які санкції були застосовані та до кого саме у зв'язку із недопуском Державної екологічної інспекції в Івано-Франківській області для проведення перевірки на Бурштинській тепловій електричній станції ПАТ "ДТЕК ЗАХІДЕНЕРГО" у жовтні 2017 року.

2.  Вжити заходів з метою перевірки додержання вимог законодавства про охорону навколишнього природного середовища ТЕС, у тому числі щодо викладених в цьому запиті фактів та вжити належних заходів реагування.

3.  Вжити заходів щодо встановлення походження систематичних опадів темно-сірого та чорного кольору у місті Бурштин Івано-Франківської області та у радіусі 40 км від Бурштинської ТЕС.

На правах реклами

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: