fbpx
  • Головна
  • Новини
  • Суспільство
  • Дерев’янко просить Гройсмана та Семерака перевірити посадовців Мінекології, які покривали незаконну вирубку лісів в "Гуцульщині"

Дерев’янко просить Гройсмана та Семерака перевірити посадовців Мінекології, які покривали незаконну вирубку лісів в "Гуцульщині"

Суспільство 13:37, 13.05, 2016

Народний депутат від партії "ВОЛЯ" Юрій Дерев’янко звернувся із запитами до прем’єр-міністра Володимира Гройсмана та міністра екології Остапа Семерака, в якому просить провести службове розслідування відносно посадових осіб Мінекології, які покривали факти незаконної вирубки лісів на території України, у тому числі на території Національного природного парку "Гуцульщина".

Про це повідомила прес-служба нардепа.

Дерев’янко підкреслив, що неодноразово надсилав депутатські звернення до Міністерства екології та природних ресурсів України, в яких вказувались численні факти порушень у сфері охорони навколишнього природного середовища, що завдали довкіллю непоправної шкоди, зокрема в НПП "Гуцульщина". 

"Проте станом на сьогоднішній день належного реагування на надіслані мною депутатські звернення так і не було, що може вказувати про зловживання посадовими та службовими особами Мінприроди, покривання ними фактів незаконної вирубки лісу та інших порушень законодавства, які вчиняються керівником НПП "Гуцульщина", – заявив депутат.

Він додав, що, крім того, посадові та службові особи Мінприроди вводили в оману керівництво Міністерства, у тому числі і новопризначеного міністра. 

Зокрема, Дерев’янко процитував відповідь Мінприроди, в якій зазначається: 

"За результатами роботи Комісії встановлено, що більшість тверджень представників територіальної громади Косівського району Івано-Франківської області від 28.03.2016 не підтвердились. Стосовно фактів, які мали місце, адміністрацією Парку вжито належних заходів реагування відповідно до чинного законодавства".

"Однак це повідомлення не відповідає дійсності, адже незаконна вирубка лісів парку мала місце та продовжується й надалі",  підкреслив Дерев’янко.

Він вважає, що може мати місце зацікавленість посадових чи службових осіб Департаменту заповідної справи Мінекології, основним завданням якого є забезпечення організації, охорони та використання природно-заповідного фонду. 

"Вказаним департаментом протягом тривалого часу не вживалися належні заходи щодо охорони лісових ресурсів на території НПП "Гуцульщина",  підкреслив нардеп.

Дерев’янко зазначив, що лише завдяки тому, що міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак безпосередньо 4 травня 2016 року здійснив робочу поїздку на територію НПП "Гуцульщина" та особисто переконався у наявності фактів численних порушень на території цієї установи природно-заповідного фонду, ситуацію вдалося зрушити з місця.

"У зв’язку з вищевикладеним є необхідність у проведенні службових розслідувань щодо посадових та службових осіб екології та природних ресурсів України, які покривали та продовжують покривати факти незаконної вирубки лісів на території України, зокрема на території заповідного фонду та НПП "Гуцульщина",  заявив парламентар.

Він підкреслив, що факти порушень лісового законодавства на території України є непоодинокими та мають місце не лише на території НПП "Гуцульщина". Зокрема, про факти незаконної вирубки лісів на території Івано-Франківської, Львівської, Закарпатської, Київської, Вінницької, Чернівецької областей, у тому числі на території установ природно-заповідного фонду, та факти широкомасштабного вивезення за межі митної території України.

Дерев’янко просить Гройсмана та Семерака: 

1. Забезпечити проведення службових розслідувань щодо посадових та службових осіб Міністерства екології та природних ресурсів України, які упродовж тривалого часу покривали факти незаконної вирубки лісів на території України, зокрема на території Національного природного парку "Гуцульщина".
2. Притягнути винних осіб до встановленої законодавством відповідальності.
3. Взяти на особистий контроль вирішення порушеного у зверненні питання.

Нагадаємо, Юрій Дерев’янко вимагав негайно відсторонити Василя Пророчука з посади в. о. директора Національного природного парку "Гуцульщина" та провести прозорий конкурс на цю посаду.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: