fbpx

Дерев'янко просить Кабмін забезпечити своєчасну виплату зарплат бюджетникам Прикарпаття

Політика 13:14, 23.03, 2018

Один з лідерів РУХУ НОВИХ СИЛ народний депутат Юрій Дерев'янко звернувся із запитом до Кабміну, в якому просить збільшити на 485,2 млн гривень видатки з держбюджету для Івано-Франківської області на забезпечення своєчасної виплати заробітної плати працівникам бюджетних установ.

Про це повідомила прес-служба нардепа.

Юрій Дерев'янко зазначив, що до нього звернулась Івано-Франківська облрада щодо напруженої ситуації із виплатою заробітної плати працівникам бюджетних установ області, особливо у сфері освіти та охорони здоров'я.

"В області розроблені заходи щодо економії бюджетних коштів і посилення фінансово-бюджетної дисципліни", — зазначив нардеп.

Проте, за його інформацією, напруженою залишається ситуація щодо установ Верховинського, Косівського та Тлумацького районів, де на початок березня поточного року ще не виплачені податки за грудень 2017 року.

За словами Дерев'янка, на такий стан впливає ряд факторів, а саме:

–  незабезпеченість бюджетними призначеннями на оплату праці працівникам бюджетної сфери до кінця цього року в сумі 485,2 млн гривень, в тому числі по установах, які фінансуються за рахунок коштів медичної субвенції з державного бюджету – 220,2 млн. гривень (в окремих районах обсяг незабезпеченості перевищує 3,5 місячних фондів оплати праці);

–  невідповідність помісячного розпису бюджетних призначень додаткової дотації з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров'я обсягу фактично нарахованої заробітної плати працівникам бюджетних установ та проведення розрахунків за спожиті енергоносії.

"Викликає стурбованість також низький рівень фінансової забезпеченості бюджетів об'єднаних територіальних громад. Особливо це стосується громад, вибори у яких відбулися наприкінці 2017 року, а в окремих вже в січні-лютому 2018 року виникають проблеми з своєчасністю виплати заробітної плати", – підкреслив політик.

Тому Юрій Дерев'янко просить уряд розглянути звернення Івано-Франківської обласної ради та перевірити викладені в ньому факти.Також депутат просить вжити заходів щодо збільшення для Івано-Франківської області видатків з Державного бюджету України на 2018 рік на 485,2 млн гривень для забезпечення своєчасної виплати заробітної плати працівникам бюджетних установ Івано-Франківської області.

Дерев'янко просить уряд внести зміни до помісячного розпису асигнувань додаткової дотації з держбюджету місцевим бюджетам Івано-Франківської області на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров'я, збільшивши їх в першому кварталі щомісячно на 11,3 млн гривень за рахунок відповідного зменшення у четвертому кварталі поточного року та не допустити виникнення простроченої кредиторської заборгованості із виплати заробітної плати бюджетникам Івано-Франківської області.

На правах реклами

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: