fbpx

Дерев'янко: Рада затягує розгляд закону про антикорупційний суд, і Президента це повністю влаштовує

Політика 15:06, 07.02, 2018

Президент Петро Порошенко не зацікавлений в ухваленні закону про Вищий антикорупційний суд, тому це питання затягується в Верховній Раді.

Про це заявив один з лідерів РУХУ НОВИХ СИЛ народний депутат Юрій Дерев'янко в ефірі телеканалу "РАДА".

"Вчора не вистачило часу для того, щоб вирішити одну з найважливіших проблем, яка вже не вирішується протягом цілого минулого року,  це закон про антикорупційний суд",  розповів він.

Дерев'янко додав, що це відбулось незважаючи на те, що законопроект про антикорупційний суд стояв у порядку денному навіть раніше, ніж останні законопроекти, які розглядали депутати.

"Я думаю, що його не було проголосовано тому, що пан Президент не дуже зацікавлений в тому, щоб пришвидшувати цей процес. Коли начебто в такий природний спосіб не виходить, я думаю, що це його абсолютно повністю влаштовує",  переконаний політик.

Він обурився, що це відбувається, незважаючи на те, що уже більш як 4 місяці громадяни України вимагають ухвалення цього законопроекту, зокрема проводячи з 17 жовтня 2017 року мирну акцію під Верховною Радою.

"Сьогодні середа, і ви чудово розумієте, що не буде ніякого голосування за цей законопроект, і залишається один день  четвер, а потім знову два несесійних тижні,  і таким чином ми уже плавно заходимо в березень",  пояснив нардеп.

Він вважає таке затягування часу невипадковим, адже коли потрібно швидко протягнути якісь законопроекти, в Раді швидко мобілізують усіх депутатів."Але коли треба імітувати сильне бажання і при цьому нічого не зробити  ми бачимо, що це те, що відбувається в Верховній Раді",  заявив Дерев'янко.

За його словами, Президент за 4 роки узурпував кілька важливих органів в судовій системі  Вищу раду правосуддя і Вищу кваліфікаційну комісію.

"Ми бачили, як відбувався добір суддів Верховного Суду. Більш як 60 суддів не могли пояснити свої статки, походження свого майна. Але саме ці органи, які підпорядковані Президенту, пропустили цих суддів",  підкреслив один з лідерів РНС.

Він додав, що не можна допустити, щоб антикорупційний суд, який має розглядати низку резонансних корупційних справ, якими займаються НАБУ і САП, був сформований за тим самим сценарієм. "Тому народні депутати і громадськість вимагають, щоб ті вимоги, які були погоджені Венеціанською комісією, були дотримані в цьому законі",  підсумував Дерев'янко.

Нагадаємо, Верховна Рада 6 лютого не встигла розглянути питання внесення до порядку денного законопроекту про Вищий антикорупційний суд. Раніше  голова Верховної Ради Андрій Парубій заявив, що запустить процедуру ухвалення закону про Вищий антикорупційний суд вже у вівторок.

Громадські експерти оцінюють законопроект Президента про Вищий антикорупційний суд № 7440 як такий, що не відповідає висновку Венеціанської комісії та не дозволяє забезпечити незалежність антикорупційного судочинства.

 

На правах реклами

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: