fbpx

Дерев’янко: Рада зробила важливий крок до збереження українських Карпат. ВІДЕО

Політика 08:19, 21.03, 2018

Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроект 5495 щодо збереження українських лісів, який посилює відповідальність за незаконне вивезення лісу-кругляка.

Про це повідомив один з лідерів РУХУ НОВИХ СИЛ народний депутат Юрій Дерев'янко, який є автором альтернативного законопроекту 5495-1.

"Сьогодні у першому читанні проголосували за законопроект, який передбачає введення додаткової відповідальності – адміністративної і кримінальної  за порушення мораторію, який ми ввели на 10 років на вивіз лісу-кругляка",  повідомив нардеп.

"Мій законопроект є альтернативним, і ми повністю підтримуємо концепцію законопроекту 5495, яка полягає в тому, що треба зберегти наше національне багатство  Карпати",  додав нардеп.

Дерев'янко нагадав, що представники РУХУ НОВИХ СИЛ та інші активісти неодноразово фіксували факти незаконної рубки лісу і вивезення його під виглядом так званих "дров", або деревини бондарної.

"Величезні потяги завантажуються лісом-кругляком, а документи оформляються, начебто вивозяться на експорт дрова",  обурився політик.

Дерев'янко повідомив, що відмінність його проекту закону 5495-1 від проекту 5495 полягає у наступному:

1) внесення змін до Лісового кодексу України з метою посилення захисту лісів від незаконної вирубки та визначення на рівні закону погодження вирубки лісу;

2) тимчасово, строком на 10 років, забороняється вивезення за межі митної території України в митному  режимі експорту лісоматеріалів (коди 4401 (дрова), 4404 (деревина бондарна) УКТЗЕД) з 1 січня 2017 року.  

"Мій законопроект передбачає також заборону на 10 років експорту за кодом "дрова" і деревина бондарна тільки в тій частині, яка стосується кругляка необробленого, а не справжніх колотих дров",  пояснив нардеп.

Він додав, що його законопроект передбачає, що річний обсяг будь-яких рубок лісу не може перевищувати обсягу природного приросту лісу на землях, покритих лісом.

"При цьому при визначенні загального річного обсягу приросту лісу не враховується площа земель, покритих лісом, не територіях природно-заповідного фонду",  сказав нардеп.

Під час розгляду законопроектів щодо збереження лісу Дерев'янко закликав народних депутатів підтримати будь-який законопроект, оскільки це дуже важливо для збереження Карпат.

"Прошу підтримати будь-який із цих законопроектів, тому що нам потрібно зберегти наші Карпати і підвищити адміністративну та кримінальну відповідальність за порушення мораторію, який ми встановили",  заявив Дерев'янко з трибуни парламенту перед голосуванням.

Нагадаємо, Верховна Рада у вівторок підтримала за основу проект закону №5495 щодо збереження українських лісів та запобігання незаконному вивезенню необроблених лісоматеріалів. В Україні з 1 листопада 2015 року діє мораторій на експорт необробленої деревини, лісу-кругляка.

На правах реклами

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: