fbpx
  • Головна
  • Новини
  • Суспільство
  • Дерев'янко: Укрзалізниця та гірничодобувні підприємства мають платити місцевим бюджетам на 75% більше податків за землю

Дерев'янко: Укрзалізниця та гірничодобувні підприємства мають платити місцевим бюджетам на 75% більше податків за землю

Суспільство 21:42, 21.03, 2018

Один з лідерів РУХУ НОВИХ СИЛ народний депутат Юрій Дерев'янко зареєстрував у парламенті законопроект 8169 щодо недопущення зменшення надходжень до місцевих бюджетів від плати за землі, які надані для залізниць у межах смуг відведення та гірничодобувним підприємствам для розробки родовищ та видобування корисних копалин.

Про це повідомила прес-служба нардепа.

Юрій Дерев'янко зазначив, що у зв'язку із внесенням змін до Податкового кодексу суттєво зменшились надходження до місцевих бюджетів, що суперечить Конституції та Бюджетному кодексу України.
Він підкреслив, що відтепер місцеві бюджети отримують лише 25% плати за землі, де розташовані залізниці та видобувають корисні копалини, втрачаючи 75% надходжень.

Він навів приклад, що у 2017 році при ставці земельного податку 6% до селищного бюджету селища Битків Надвірнянського району Івано-Франківської області надходила плата за землю в розмірі 115 тис. грн кожного місяця.

За його інформацією, 26.06.2017 року Битківська селищна рада з метою збільшення надходжень до місцевого бюджету встановила ставку земельного податку 12%, а тому очікувалось у 2018 році отримувати плату за землю в розмірі 230 тис. грн кожного місяця. 

"Проте, незважаючи на встановлення максимальної ставки земельного податку у зв'язку з внесеними Законом України від 07.12.2017 року № 2245-VIII змінами до Податкового кодексу України, а саме доповненням статті 284 цього Кодексу пунктом 284.4, до селищного бюджету надходить лише 25% від 230 тис. грн, тобто 57,5 тис. грн в місяць", – обурився нардеп.

Він додав, що через таку "пільгу" для гірничодобувних підприємств втрати селищного бюджету селища Битків лише за січень 2018 року склали 172,5 тис. грн.

За словами Дерев'янка, аналогічна ситуація склалася в інших населених пунктах Надвірнянського району Івано-Франківської області та по всій Україні.

"Вищевказані зміни в законодавстві негативно вплинули на виконання місцевих бюджетів, призвели вже в першому кварталі цього року до розбалансування їхніх показників, а по деяких місцевих бюджетах  навіть унеможливили здійснити видатки на захищені статті бюджетів",  йдеться у пояснювальній записці до законопроекту.

Також Дерев'янко підкреслив, що Верховна Рада підтримала одну з ініціатив менеджменту монополіста Укрзалізниці щодо зменшення ставок на земельний податок.

"За попередніми прогнозами, для ПАТ "Укрзалізниця" у 2018 р. плата за земельні ділянки, що в основному перебувають під залізничними коліями, сягнула б 3 млрд грн, а після внесення змін до статті 248 Податкового кодексу України ПАТ "Укрзалізниця" отримала єдину ставку плати за землю  25% податку, обчисленого відповідно до статей 274 і 277 цього Кодексу",  зауважив нардеп.

"Тож у поточному році ПАТ "Укрзалізниця" сплатить приблизно 300 млн грн цього фіскального збору, замість 3 млрд грн",  підрахував Дерев'янко.

Він підкреслив, що це кошти, фактично "відібрані" у місцевих бюджетів на користь державного монополіста ПАТ "Укрзалізниця" і ніяким чином не компенсовані територіальним громадам.
Тому депутат пропонує якнайшвидше внести у пункт 284.4 статті 284 Податкового кодексу України відповідні зміни для забезпечення надходження до місцевих бюджетів плати за земельні ділянки, надані гірничодобувним підприємствам та залізницям, у розмірі 100%.

Нардеп пропонує виключити із чинної редакції Податкового кодексу ст. 284.4, згідно з якою плата за земельні ділянки, надані для залізниць у межах смуг відведення, надані гірничодобувним підприємствам для видобування корисних копалин та розробки родовищ корисних копалин, справляється у розмірі 25% податку, обчисленого відповідно до статей 274 і 277 цього Кодексу.

Нагадаємо, 16 березня Юрій Дерев'янко звернувся із запитом до Кабміну, в якому просить не допустити зменшення надходжень до місцевих бюджетів від плати за земельні ділянки, які надані гірничодобувним підприємствам для видобування корисних копалин.

На правах реклами

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: