fbpx

Дерев’янко: В Україні немає ринку газу, а ціна для громадян виросла в 12 разів. ВІДЕО

Політика 12:40, 08.11, 2018

В Україні немає ринку газу, а ціна на газ за останні 4 роки для громадян виросла в 12 разів.

Про це заявив один з лідерів партії РНС, кандидат в Президенти, народний депутат Юрій Дерев’янко в ефірі ТРК "Рада".

"Не може бути ринку газу, якщо ціна призначається адміністративно, постановою уряду. Ринок – це коли є попит і є пропозиція", – підкреслив нардеп.

Він нагадав, що 4 роки тому середня ціна газу була 725 гривень за тисячу кубометрів, притому що працювали як державні, так і приватні видобувачі газу.

"Зараз мінімальна ціна для громадян 8500 гривень, а для промисловості 14 500 гривень. Тобто для громадян в 12 разів ціна виросла, а для промисловості приблизно в 20 разів", м обурився Юрій Дерев’янко.

Він додав, що за цей час долар виріс в 4 рази.

Він зауважив, що коли газ коштував 725 гривень, жодна приватна компанія не збанкрутіла та не отримала жодних дотацій від держави.

"Сьогодні єдина ціна на газ може бути, тільки вона повинна йти не вгору, а вниз. До того часу, поки у нас ринку немає, абсолютно некоректно називати уряду ринкову ціну, яка, виявляється, є результатом боротьби з їхньою власною корупцією, яка означає, що люди мають оплачувати їхню корупцію, але вже централізовано, узаконено", – вважає нардеп.

За його словами, за всі роки незалежності України влада не спрямовувала достатньо коштів на енергозбереження, щоб не зменшувати кількість споживання газу, і зараз відбувається те ж саме.

"Ми не витрачаємо кошти на енергозбереження. Вся політика була така до цього часу, щоб не робити менше споживання газу. І вона продовжується", – заявив Дерев’янко.

Він вважає, що така політика має бути змінена.

"Бюджет не мав би подаватися так, як подається зараз. Навіщо сьогодні ми витрачаємо лише 400 млн грн на енергозбереження, коли треба витрачати в 10 разів більше? Потрібно утеплити будинки і на наступний рік споживати менше газу", – переконаний нардеп.

Нагадаємо, 19 жовтня Кабмін повідомив, що прийняв рішення про підвищення ціни на газ для побутових споживачів. З 1 листопада 1000 кубометрів газу коштуватиме 8550 гривень замість 6900.

На правах реклами

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: