fbpx

Дерев'янко вимагає індексувати зарплати, пенсії та стипендії на понад 60%

Суспільство 15:47, 14.09, 2015

Народний депутат від партії "ВОЛЯ" Юрій Дерев'янко вимагає від Верховної Ради прийняти подані партією «ВОЛЯ» законопроекти 2180 та 2186, якими пропонується провести індексацію зарплат, пенсій та стипендій.

Про це він заявив після погоджувальної ради 14 вересня.

Законопроекти "ВОЛІ" передбачають індексування зарплат та пенсій для бюджетників та повернення безоплатного харчування та забезпечення підручниками для дітей молодших класів у школах, а також безоплатний проїзд для учнів, студентів та вчителів в сільській місцевості, а також встановлюються гарантії першого робочого місця для молодих спеціалістів.

Фактично всі соціальні виплати мають бути індексовані відповідно до рівня інфляції, який з грудня 2013 року зріс на понад як 60%.

"Лише сьогодні Уряд напередодні місцевих виборів вносить законопроект про підвищення мінімальних зарплат та пенсій. Але це не має жодного стосунку до індексації доходів громадян! Це просто чергова "подачка" громадянам перед виборами", – впевнений депутат.

Дерев’янко підкреслив, що Уряд ініціював "замороження" всіх соціальних стандартів та гарантій на рівні грудня 2013 року. "Уже близько двох років в Україні прожитковий мінімум та мінімальна заробітна плата залишаються на тому ж рівні",  заявив Дерев'янко.

Крім того, за словами нардепа, Бюджетним кодексом та Законом України "Про Державний бюджет України на 2015 рік" фактично зупинено дію Закону України "Про індексацію грошових доходів населення". "Всі громадяни розуміють, що йде фактична війна, але пенсіонери, інваліди та інші незахищені верстви населення теж воюють щодня – воюють за своє фізичне виживання", – підкреслив нардеп.

"При майже трикратній девальвації гривні, шаленій інфляції спостерігається стрімке зростання цін на продукти харчування, промислові товари та послуги. Відбулося значне подорожчання вартості проїзду на всіх видах транспорту та нафтопродукти. Всі ці фактори роблять населення України все біднішим",  обурився парламентар.

Дерев'янко також додав, що рекордних цінових стрибків зазнали необґрунтовані тарифи на житлово-комунальні послуги, ціни на газ та електроенергію для населення.

Депутат вважає, що у таких складних цінових умовах українські громадяни, а особливо пенсіонери, опинилися за межею не тільки бідності, але й фізичного виживання.

"Тому з метою невідкладної соціальної підтримки і захисту громадян України партією "ВОЛЯ" ще в лютому місяці цього року було внесено проект 2180 про відновлення надбавок для медичних, педагогічних, наукових працівників і відновлення індексації грошових доходів населення",  зазначив Дерев'янко. 

Нагадаємо, прожитковий мінімум для непрацездатних осіб, який є базою для розрахунку мінімальної пенсії, до кінця 2015 року становитиме лише 949 гривень, хоча за прийнятим ще у січні 2014 року Державним бюджетом України на 2014 рік він мав двічі зрости протягом року на 6,8% і з 1 жовтня становити 1014 грн. Так само пропорційно на 6,8% повинна були зрости мінімальна заробітна плата.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: