fbpx

Дерев’янко вимагає негайно відсторонити Пророчука від керівництва НПП "Гуцульщина"

Суспільство 11:42, 12.04, 2016

Народний депутат від партії "ВОЛЯ" Юрій Дерев’янко звернувся до в.о. міністра екології та природних ресурсів Ганни Вронської з вимогою негайно відсторонити Василя Пророчука з посади в. о. директора Національного природного парку "Гуцульщина" та провести прозорий конкурс на цю посаду.

Про це повідомила прес-служба нардепа.

Юрій Дерев’янко нагадав, що як народний депутат України неодноразово звертався до Мінекології щодо фактів порушень чинного законодавства на території НПП "Гуцульщина", зокрема щодо фактів масової незаконної вирубки лісу.

Він повідомив, що 10 квітня 2016 року на телеканалі "1+1" вийшов сюжет "Останні дні Карпат: тотальне вирізання карпатського лісу".

Дерев’янко зазначає, що у цьому відеоматеріалі підтверджуються факти масової вирубки лісу на території НПП "Гуцульщина". Зокрема, зафіксовані значні за площею ділянки, на яких повністю відсутній ліс, а також процес вирубки лісу невстановленими особами, важка техніка та великі обсяги зрублених молодих першосортних дерев.

Депутат нагадав, що 23 березня 2016 року була прийнята постанова Кабміну, якою встановлена заборона на проведення всіх видів поступових та суцільних рубок формування і оздоровлення лісів, вирубування дуплястих дерев на території національних природних парків. 

"Таким чином, вирубування дерев на території НПП "Гуцульщина", яке зафіксоване у вищезгаданому відеоматеріалі, є незаконним та, з огляду на його масштаби, завдає державі значних збитків", – підкреслив Дерев’янко.

Він додав, що всі ці факти є результатом керівництва національним парком Василем Пророчуком, який перебував на посаді директора НПП "Гуцульщина" з 2002 року, а зараз є виконуючим обов’язки директора.

"Враховуючи вищевикладені факти, подальше перебування вказаної особи на посаді керівника НПП "Гуцульщина" є неприпустимим, а заміщення посади директора цієї установи природно-заповідного фонду повинно здійснюватися виключно шляхом проведення прозорого конкурсу", – заявив депутат.

Дерев’янко просить Вронську негайно відсторонити Пророчука від посади в. о. директора "Гуцульщини" та надати копії результатів перевірки, проведеної Мінекології відносно Пророчука та фактів порушень законодавства на території НПП "Гуцульщина", про які повідомлялося у попередньому зверненні нардепа.

Також представник партії "ВОЛЯ" вимагає провести прозорий конкурс на заміщення посади директора Національного природного парку "Гуцульщина".

Нагадаємо, 28 березня представники "ВОЛІ" та активісти Косівського району Івано-Франківської області під час мітингу під Міністерством екології та природних ресурсів вимагали зупинити знищення карпатських лісів та не допустити призначення скандальної кандидатури Василя Пророчука на посаду директора Національного парку "Гуцульщина".

В цей день Вронська пообіцяла Дерев’янку та іншим активістам, що буде проведений конкурс щодо керівництва національного парку "Гуцульщина".

Нагадаємо, недавно у директора НПП "Гуцульщина" Василя Пророчука завершився контракт. Громадські активісти, депутати обласної ради, громада Косівщини вимагали у влади й правоохоронців ретельного розслідування діяльності Пророчука на посаді, зокрема незаконних рубок на території парку

В останні дні перебування на посаді Пророчук відзначився незаконною вирубкою понад сотні кубометрів деревини, що активісти зафіксували на фото і відео. 

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: