fbpx
  • Головна
  • Новини
  • Політика
  • Дерев’янко вимагає розслідувати в парламенті наміри Порошенка створити офшорну компанію на острові Мен

Дерев’янко вимагає розслідувати в парламенті наміри Порошенка створити офшорну компанію на острові Мен

Політика 14:46, 22.11, 2017

Один з лідерів РУХУ НОВИХ СИЛ народний депутат Юрій Дерев’янко разом з іншими народними депутатами зареєстрували в парламенті проект постанови № 7264 про створення робочої групи з питань об'єктивного розслідування можливих порушень закону, виявлених у листуванні щодо намірів створення офшорної компанії на острові Мен для Президента України Петра Порошенка.

Про це повідомила прес-служба нардепа.

До авторів проекту постанови також увійшли народні депутати Сергій Лещенко, Світлана Заліщук, Мустафа Найєм, Ігор Луценко та Дмитро Добродомов.

Проектом постанови 7264 пропонується створити на базі комітету з питань запобігання і протидії корупції та комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності депутатську робочу групу з питань об'єктивного розслідування можливих порушень закону, виявлених у листуванні щодо намірів створення офшорної компанії на острові Мен для Президента Порошенка.

В пояснювальній записці до проекту постанови повідомляється, що у листопаді 2017 року журналісти-розслідувачі Центру розслідування корупції та організованої злочинності OCCRP та "Слідства-Інфо" опублікували інформацію, яка може свідчити про наміри створення офшорної компанії на острові Мен для Порошенка.

Як зазначається в опублікованих матеріалах, німецька газета Süddeutsche Zeitung отримала та передала мережам журналістів-розслідувачів ICIJ (International Consortium of Investigative Journalists) та OCCRP (Organized Crime and Corruption Reporting Project) документи, згідно з якими у червні 2014 року юристи з української фірми "Авеллум", яка представляє інтереси Порошенка, написали юристам з фірми "Еплбай" з острова Мен лист, у якому йдеться про реструктуризацію кондитерського бізнесу Президента України Петра Порошенка. 

Як зазначається у листі, для отримання доступу до міжнародних ринків існував намір збудувати нову холдингову компанію групи у Люксембурзі. Всіма оперуючими компаніями мав володіти голландський суб-холдинг. Над люксембурзькою компанією з податковими цілями мала бути створена кіпрська фірма, яка б володіла офшорною компанією.

"Ми надаємо перевагу БВО, але Острів Мен також може підійти", – цитують автори проекту постанови лист юристів.

За текстом листа, така компанія мала б володіти акціями та отримувати дивіденди, продаж акцій у певний момент міг бути можливим.

Як зазначають автори розслідування, офшори ймовірно створювалися для уникнення оподаткування у разі отримання прибутку чи продажу компанії. Крім того, за словами практикуючих юристів, з листа не випливає, що метою чи опцією при побудові офшорної структури, був траст, як це пояснював Петро Порошенко, до того ж така структура не потрібна для передачі управління компанією у сліпий траст.

"Це журналістське розслідування викликало широкий суспільний резонанс і потребує ретельного дослідження. Крім того, Президент України Петро Порошенко вже вдруге стає фігурантом офшорного скандалу, але в 2016 році так і не було створено депутатської робочої групи чи ТСК для розслідування так званих Панамських паперів", – підкреслюють народні депутати.

"Прийняття постанови дозволить провести повне, всебічне та об'єктивне  розслідування можливого порушення законодавства українськими високопосадовцями, про що повідомляється у журналістському розслідуванні щодо виявлених у листуванні намірів створення офшорної компанії на острові Мен для Президента України Петра Порошенка", – переконані автори проекту постанови.

Нагадаємо, Юрій Дерев'янко 31 жовтня зареєстрував законопроект №7248 "Про Президента України та порядок припинення його повноважень", або про імпічмент. Однак досі його не було розглянуто на профільному комітеті та не винесено на розгляд парламенту.

Дерев'янко переконаний, що закон про імпічмент необхідно ухвалити для того, щоб убезпечити країну від будь-яких збурень, чергових революцій, повстань в тих випадках, якщо Президент буде чинити злочин.

Дерев'янко вважає, що Президент Порошенко поступово узурповує владу, про що свідчать останні зміни до закону про місцеве самоврядування, небажання вносити законопроект про антикорупційний суд та гучні корупційні скандали.

Острів Мен – Коронне володіння Британської корони. Розташований в Ірландському морі приблизно на однаковій відстані від Англії, Ірландії, Шотландії та Уельсу.

На правах реклами

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: