fbpx
  • Головна
  • Новини
  • Політика
  • Дерев'янко вимагає від ГПУ покарати правоохоронців, які незаконно викрадають активістів після подій у Шегинях та Краковці

Дерев'янко вимагає від ГПУ покарати правоохоронців, які незаконно викрадають активістів після подій у Шегинях та Краковці

Політика 17:52, 22.09, 2017

Народний депутат, член Ради партії "РУХ НОВИХ СИЛ" Юрій Дерев'янко звернувся із запитом до Генеральної прокуратури з вимогою притягнути до відповідальності правоохоронців, які незаконно переслідують та викрадають активістів, що перебували поблизу пунктів пропуску "Краковець" та Шегині 10 вересня.

Про це повідомила прес-служба нардепа.
 

Юрій Дерев'янко повідомив, що 10 вересня 2017 року він разом з іншими нардепами, зокрема Юлією Тимошенко, Сергієм Власенком, Дмитром Добродомовим, прибули з території Польщі до пункту пропуску через державний кордон України "Шегині" з метою здійснення депутатського контролю за дотриманням законодавства посадовими та службовими особами ДПС під час здійснення перетину державного кордону Михайлом Саакашвілі.

За його словами, після оголошення про замінування пункту пропуску "Шегині" і після невжиття прикордонниками заходів щодо порятунку та евакуації присутніх у ньому людей люди, які прибули зустріти Саакашвілі, самі евакуювали з небезпечної зони людей.

Також депутат повідомив, що 10 вересня поблизу пункту пропуску через державний кордон "Краковець" у Яворівському районі Львівської області була присутня велика кількість людей, які зібралися мирно з метою висловити підтримку Саакашвілі."Сьогодні співробітники правоохоронних органів здійснюють незаконне переслідування активістів, які були присутні поблизу пунктів пропуску через державний кордон України "Краковець" та "Шегині" 10 вересня 2017 року", – заявив Дерев'янко.

За його інформацією, загалом політичним переслідуванням у зв'язку з зустріччю Михайла Саакашвілі на сьогодні піддалися 20 осіб.

"Три з них отримали повідомлення про підозру – Давід Сакварелідзе, Василь Каць (медик, керівник "Всеукраїнського об'єднання медиків Майдану", випущений під заставу) та Олександр Бурцев (житель міста Івано-Франківська, інсулінозалежний, арештований на 60 діб без права внесення застави)", – поінформував Дерев'янко. 

Нардеп додав, що також без жодних підстав було вивезено у Львів закарпатських журналістів Василя Білака та Ярослава Сайкевича, жителя Івано-Франківська Степана Гойсина, жителя Черкас Андрія Котиченка та інших активістів. "Такі переслідування з боку правоохоронців супроводжуються численними порушеннями КПК України, зокрема, деяким особам повістки вручаються з порушенням строків виклику свідків, а іноді взагалі замість оригіналів намагаються вручити ксерокопії", – підкреслив парламентар.

Він додав, що інші переслідувані особи отримують повістки на допити і виклики до суду та чи не щодня їздять у Львівську область для участі в судах і слідчих діях. "Серед них і три з чотирьох членів керівного органу політичної партії "Рух Нових Сил Михайла Саакашвілі" – а саме Михайло Саакашвілі, Давід Сакварелідзе та Ольга Галабала. Крім того, в незаконний спосіб намагалися отримати свідчення керівників обласних організацій "Руху Нових Сил Михайла Саакашвілі" Андрія Зозулінського (Суми) та Романа Ванзуряка (Чернівці)", – розповів депутат.

Він вважає, що незаконні дії співробітників правоохоронних органів можуть містити ознаки кримінального правопорушення, передбаченого статтею 371 Кримінального кодексу України – завідомо незаконне затримання або незаконний привід, а також ознаки кримінального правопорушення, передбаченого статтею 146 ККУ – незаконне позбавлення волі або викрадення людини. 

Дерев'янко розповів, що 11 вересня був незаконно затриманий мешканець Черкас Андрій Котиченко, якого доставили у місто Львів.

Також 12 вересня відбулось завідомо незаконне затримання та привід Петра Петиша та Ігоря Петренка, яких викликали до ГУ НП у Херсонській області для нібито проведення слідчих дій у кримінальному провадженні, яке стосувалося умисного вбивства, а потім незаконно доставили у Львів.

"Таким чином, працівниками ГУ НП у Львівській області порушено численні вимоги КПК України, у тому числі ст.ст. 207-213 КПК України, відтак за відсутності на те правових підстав здійснено завідомо незаконне затримання та привід осіб, які стали потерпілими від їхнього свавілля", – підкерлсив Дерев'янко.

Тому він просить Генпрокуратуру внести відомості про вчинені кримінальні правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань, почати досудове розслідування та притягнути винних осіб до відповідальності.

Нагадаємо, після прибуття лідера РУХУ НОВИХ СИЛ Михайла Саакашвілі до України через пункт пропуску Шегині 10 вересня поліція почала незаконно затримувати активістів у різних регіонах України.

На правах реклами

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: