fbpx

Дерев’янко вимагає визнати наслідки негоди на Прикарпатті надзвичайною ситуацією державного рівня

Політика 13:02, 31.05, 2019

Народний депутат від партії «ВОЛЯ» Юрій Дерев’янко звернувся із запитом до прем’єр-міністра Володимира Гройсмана, в якому просить виділити з резервного фонду Держбюджету кошти для усунення наслідків негоди в Західній України та визнати ситуацію, що склалася, надзвичайною ситуацією державного рівня.

Про це повідомила пресслужба нардепа.
Він нагадав, що внаслідок значного погіршення погодних умов протягом квітня-травня 2019 року на території Західної України відбулося значне підтоплення населених пунктів кількох областей, у тому числі Івано-Франківської: затоплено домогосподарства, відбулося значне руйнування дорожнього покриття і водозахисних дамб, пошкоджено кілька мостів, обвалились береги річок, утворились значні вибоїни на комунальних вулицях, близько пів тисячі будинків в с. Гвізд Надвірнянського району залишились без газопостачання, кілька десятків людей евакуйовано.
“Попередня потреба у коштах для усунення вищевказаних руйнівних наслідків негоди на території Івано-Франківської області становить понад 400 млн грн. Таких коштів у місцевих бюджетах немає. Зокрема, загальний розмір резервного фонду обласного бюджету Івано-Франківської області на 2019 рік становить 5 млн грн. У той час як потреба у коштах для ліквідації наслідків негоди лише в одному Надвірнянському районі становить близько 30 млн грн”, – заявив Дерев’янко.
Він вважає, що необхідно виділити відповідні кошти з резервного фонду державного бюджету, щоб якнайшвидшого усунути наслідки негоди.
“Проте належного реагування з боку Вас як Прем’єр-міністра України та Кабінету Міністрів України в цілому немає: жодного засідання з цього питання не проведено, відповідних рішень не прийнято. Вказане свідчить про саботування роботи Уряду та є вкрай неприпустимим”,  звернувся Дерев’янко до Гройсмана.
Він зауважив, що ситуація попередньо визначена як ситуація регіонального рівня, однак, очевидно, що ситуація, що склалась, має ознаки надзвичайної ситуації державного рівня.
Тому Дерев’янко просить Гройсмана вжити заходів щодо виділення з резервного фонду державного бюджету коштів для усунення наслідків негоди. Також нардеп просить доручити Службі України з надзвичайних ситуацій вжити заходів щодо необхідності визначення ситуації, що склалася у зв’язку з негодою на території Західної України, у тому числі на території Івано-Франківської області, надзвичайною ситуацією державного рівня.
Дерев’янко також повідомив, що 30 травня у селі Мошківці Калуського району померла 23-річна жінка, до якої не змогла дістатись “швидка” через руйнування внаслідок стихії бетонної переправи.
“У мене тільки одне питання до пана Гройсмана: Ви серйозно вважаєте, що це життя вартує ваших політичних амбіцій? Ви усвідомлюєте, що ви персонально несете відповідальність за те, що уряд кинув людей в Івано-Франківській області напризволяще? Скільки ще життів потрібно принести у жертву, щоб ви схаменулися!? Я вже цілий місяць ходжу по кабінетах, звертаюсь з трибуни, закликаю не ігнорувати, вмовляю допомогти людям  а у відповідь тиша. Що ж це таке!? Коли уряд нарешті почне виконувати свою роботу, пане прем’єр-міністр Гройсман!?”  написав Дерев’янко на своїй фейсбук-сторінці.

Нагадаємо, найбільше постраждали внаслідок стихії: с-ще Битків, с. Гвізд, с. Молодків, с. Пнів, с. Пасічна Надвірнянського району та с-ще Солотвин, с. Монастирчани, с. Старі Богородчани, с. Марково, с. Саджава, с. Жураки, с. Дзвиняч, с. Глибока, с. Росільна, с. Старуня, с. Хмелівка, с. Бабче, с. Глибівка Богородчанського району.

Юрій Дерев’янко звернувся до Кабінету Міністрів та голови Івано-Франківської обласної державної адміністрації Олега Гончарука з проханням сприяти виділенню з резервного фонду держбюджету коштів для усунення наслідків негоди на Івано-Франківщині.

На правах реклами

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: