fbpx

Держава боргує "Івано-Франківськгаз Збуту" 165 мільйонів гривень за спожитий субсидіантами газ

Суспільство 16:53, 18.09, 2018

Станом на 1 вересня державний бюджет заборгував понад 165 мільйонів гривень за газ, який спожили клієнти ТОВ "Івано-Франківськгаз Збут", що отримують від держави субсидії та пільги.

Бюджетні неплатежі стали причиною затримки оплати за газ, що поставляє Нафтогаз.

Державну допомогу у вигляді субсидій та пільг на оплату послуг за природний газ на Івано-Франківщині отримують 264 тисяч домоволодінь, а це 60% від загальної кількості клієнтів "Івано-Франківськгаз Збуту". Через відсутність компенсації із бюджету по субсидіях "Івано-Франківськгаз Збут" не може у повному обсязі розраховуватися з його постачальником – НАК "Нафтогаз Україна" за уже поставлене паливо. Затримка розрахунків загрожує стабільному газозабезпеченню області.

"Наша компанія, відповідно до Положення про покладення спеціальних обов'язків, є єдиним постачальником для населення в області, здійснює збір коштів за спожитий газ та розраховується за нього перед оптовим постачальником, – розповідає директор "Івано-Франківськгаз Збуту" Юрій Пилипів. ­– В ціні газу, котра затверджена урядом, частина НАК "Нафтогаз України" становить 85%».

Згідно з договором між НАК "Нафтогаз України" і постачальником газу "Івано-Франківськгаз Збут", розрахунок за придбаний природний газ підлягає оплаті за процедурою, затвердженою "Порядком перерахування деяких субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг, субсидій та компенсацій". Такий розрахунок повинен бути зроблений до закінчення 90-го дня, який відраховується з 1 числа місяця, наступного за тим, коли була здійснена поставка газу.

В свою чергу, виконуючи постанову Уряду, компанією в травні був проведений розрахунок невикористаних сум субсидії за опалювальний сезон 2017-2018 р. на суму 280 млн грн. Ця сума повернута до бюджету.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: