fbpx
  • Головна
  • Новини
  • Суспільство
  • Управління Держпраці оштрафувало франківську будівельну компанію на 2,7 мільйона гривень та змусило виплатити працівникам зарплату

Управління Держпраці оштрафувало франківську будівельну компанію на 2,7 мільйона гривень та змусило виплатити працівникам зарплату

Суспільство 15:15, 09.08, 2018

Інспектори Держпраці оштрафували БК "Івано-Франківськміськбуд" за порушення законодавства про працю.

Заступник міського голови Івано-Франківська Олексій Кайда під час засідання виконавчого комітету сказав, що інспектори Держпраці на 2,7 мільйона гривень оштрафували БК "Івано-Франківськміськбуд". Компанія належить Василю Броніцькому.

Прес-служба управління Держпраці в Івано-Франківській області повідомляє, що інспектори виявили ряд порушень законодавства про працю, зокрема і щодо непроведення індексації заробітної плати та неоплати працівникам роботи в нічний, надурочний та святковий час.

За результатами роботодавець донараховував і виплатив працівникам заробітну плату за роботу в  нічний, надурочний та святковий час в розмірі 120,7 тис. грн, а також індексацію заробітної плати в розмірі 61,7 тис. грн.

За допущені порушення законодавства про працю на роботодавця ("Івано-Франківськміськбуд". — КУРС) накладено 2, 7 млн штрафу.

За словами Олексія Кайди, якби франківські підприємці офіційно платили своїм працівникам хоча б мінімальну заробітну плату, то бюджет додатково б отримав від 150 до 300 мільйонів гривень.

"У нас є дуже багато забудовників у тому числі, а якщо розібратися  взагалі підприємців в Івано-Франківську, які, порушують Закон України, постанову Кабміну щодо встановлення мінімальної заробітної плати на рівні 3723 грн. Вони встановлюють зарплату 3600, 3400, 3660, 3434 гривень. Управлінням економіки було підраховано, що якби усі наші підприємці, у яких офіційно оформлені працівнки, платили мінімальну заробітну плату 3723 грн, то бюджет міста поповнився б додатково на 150 мільйонів гривень. Це ми говоримо лише за тих, хто офіційно оформлений, а якби легалізували тих, хто неофіційно працює, додалося б, напевно, ще стільки ж. Це від 150 до 300 мільйонів гривень додаткових надходжень",  сказав Кайда.

Він додав, що проблематика цього явища криється у субсидіях. 

"Часто працівники приходять до керівників і просять, щоб вони не показували офіційну зарплату, бо бояться втратити субсидію",  сказав Кайда.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter – лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області! 

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: