fbpx

Держпродспоживслужба перевірить дотримання температурного режиму в садочках і школах Коломиї

Суспільство 11:18, 22.11, 2018

З метою державного контролю фахівці Коломийського міського управління Держпродспоживслужби проведуть вибірковий моніторинг за дотриманням температурного режиму в дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах міста протягом всього опалювального періоду.

У зв’язку зі зниженням температури атмосферного повітря на Прикарпатті та несприятливими погодними умовами Коломийське міське управління Держпродспоживслужби інформує про основні вимоги щодо дотримання температурного режиму в дошкільних і загальноосвітніх навчальних закладах.

Відповідно до санітарного законодавства відповідальність за дотримання санітарно-гігієнічного та протиепідемічного режиму покладається на керівників закладів. Враховуючи те, що відповідні показники мікроклімату в дитячих закладах є одними з ключових у збереженні здоров’я дітей та профілактиці гострих респіраторних захворювань, необхідно забезпечити щоденний контроль за їх дотриманням. Цей контроль має проводити медичний персонал дитячої установи чи відповідальна особа, яка призначена наказом керівника закладу.

Для дошкільних навчальних закладів у групових осередках регламентовано температуру приміщень +19 – 23° C; у приміщеннях басейну – +29 – 30° C; у залах для занять музикою та фізичною культурою – +18 – 19° C; у теплих переходах – не менше +15° C; у приміщеннях, що займають кутове положення або розташовані в торці будівлі дошкільного навчального закладу, температура повітря повинна бути не менш як +21° C та відносна вологість повітря в приміщеннях, де перебувають діти, повинна бути в межах 40-60%.

У приміщеннях загальноосвітніх навчальних закладів відносна вологість повітря повинна складати 40-60%, температура повітря в класах і кабінетах – 17-18°С, майстерень з обробки металу і дерева – 16-18°С, спортивних залах – 15-17°С, роздягальнях при них – 19- 23°С, актовій залі – 17-20°С, бібліотеці – 16-18°С, медичних кабінетах – 21-23°С, рекреаційних зонах – 16-18°С, спальних приміщеннях – 18-20°С, умивальних – 20-23°С, вестибюлі та гардеробі –16-19°С, в туалетах – 17-21°С, в душових – не нижче 25°С (ДСанПіН 5.5.2.008-01).

Температура нижче від зазначених нормативів неприпустима.

При цьому не слід забувати про вкрай важливий захід з профілактики вірусних захворювань – регулярне провітрювання, яке слід проводити в будь-який час року. Якщо температура навколишнього повітря нижче -10°С, то досить наскрізного 5-хвилинного провітрювання на великій перерві і хвилинного на маленькій. В міру підвищення температури на вулиці збільшується і час провітрювання.

Щоб здійснювати постійний контроль за дотриманням температурного режиму, необхідно всі приміщення закладів забезпечити термометрами (спиртовими).

"Принагідно нагадуємо: органами місцевої виконавчої влади повинні прийматися рішення щодо тимчасового призупинення навчання учнів початкових класів при зниженні температури повітря до мінус 20°С при швидкості руху повітря більш як 5 м/с і при вологості повітря вище 80%, учнів 5-12 класів – при температурі повітря -24°С. За даними наукових досліджень, заняття з фізичної культури на вулиці в холодні періоди року можливо проводити з учнями 1-4 класів при температурі повітря не нижче мінус 8°С, 5-7 класів – не нижче мінус 12°С, 8-12 класів – не нижче мінус 15°С", – йдеться в повідомленні Коломийського міського  управління Держпродспоживслужби.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter – лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: