fbpx

Діти з Донеччини знайомляться з гуцульською культурою та відпочивають у Верховині. ФОТО, ВІДЕО

Суспільство 17:10, 22.06, 2017

23 дітей з міста Мар'їнка Донецької області відпочивають в молодіжному центрі "Думка" у Верховині: знайомляться з гуцульськими традиціями, піднімаються в гори, оздоровлюються та активно проводять час. А сьогодні вони взяли участь у акції "Діти малюють мир" і власноруч розфарбували стіни майбутнього кафе в молодіжному центрі, на згадку залишили на стінах і свої імена.

Під керівництвом директора Верховинського РЦСССМ, депутата районної ради від партії ВОЛЯ-РУХ НОВИХ СИЛ Ольги Соломійчук та волонтерів УМСА-Карпати молодіжний центр “Думка” повсякчас проводить різноманітні акції та організовує відпочинок для учасників АТО, дітей з обмеженими можливостями, та й для самих юних верховинців. Цьогоріч вперше сюди завітали маленькі гості зі Східної України під опікою Ольги Дьоміної, спеціаліста по роботі з дітьми військово-цивільної адміністрації м. Мар’їнка, та її чоловіка Дьоміна Юрія.

“До нас з гуманітарною допомогою з Верховини приїжджають волонтери, представники громадських організацій, саме від керівника Верховинської самооборони Івана Юряка ми дізнались про центр “Думка”. З Ольгою Соломійчук ми домовились привезти сюди на відпочинок наших дітей. Діти охоче погодились, адже ніколи не були в Карпатах. Їм тут дуже подобається”, – каже Ольга Дьоміна.

Протягом 10 днів діти мають змогу підніматись у гори, сплавлятись рафтингом, плавати у басейні, відвідувати Маєток св. Миколая і музеї, організовувати творчі вечори тощо.

“Нам тут дуже подобається, так гарно, цікаво, ми багато гуляєм, сьогодні малювали стіни, написали там свої імена. Найважче – підніматись у гори, ми такого ніколи не робили. І ще дуже цікава тут кухня, банош, бринза солена, а суп подають у кружці, а не так, як в нас,  в тарілці. Сподіваємось ще колись сюди приїхати”,  розповідають юні гості з Мар’їнки.

“Ми намагаємось знайомити дітей з гуцульською культурою, щоб вони побачили, що в нас тут мир, злагода і ми їх також дуже любим. В рамках акції “Діти малюють мир” ми хочемо показати, що Схід і Захід разом. Малюємо кожну цеглину на стіні різним кольором, скільки барв буде на цих стінах, стільки буде у нас любові і радості”,  зазначає Ольга Соломійчук.

Проживають діти безкоштовно у хостелі, який нещодавно спорудили на другому поверсі центру “Думка” і вже облаштували ліжками та всім необхідним кілька кімнат.

“Ми ще добудуємо інші кімнати, і наш хостел зможе вміщати близько 50 відвідувачів. Тут є все необхідне, санвузли, кухня, відпочинкова кімната і гарна територія для відпочинку надворі”,  розповідає Соломійчук.

Варто зазначити, що між Верховинською райдержадміністрацією і Мар’їнською військово-цивільною адміністрацією підписано договір про співпрацю. Гості зі Сходу висловили сподівання, що в рамках цієї співпраці жителі Мар’їнки і Верховинщини продовжуватимуть спілкуватись і проведення подібних заходів та відпочинку стане доброю традицією.

До речі, діти та їхні керівники перебувають у Верховині безкоштовно, фінансову допомогу надає Верховинська РДА і депутатський корпус районної ради, ГО УМСА-Карпати та партія ВОЛЯ-РУХ НОВИХ СИЛ, місцеві підприємці та жителі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: