fbpx

Для родин прикарпатців, загиблих в зоні АТО, придбають перші 8 квартир

Суспільство 07:45, 30.08, 2014

Від початку АТО на Донбасі поранень зазнали 56 прикарпатців. Уряд обіцяє 15 млн грн на створення центру реабілітації поранених в Черче.

В Івано-Франківську відбулося чергове засідання Івано-Франківського обласного координаційного комітету допомоги учасникам АТО, які постраждали під час бойових дій та їхнім сім’ям. Доповідаючи усім присутнім, співголова комітету Сергій Адамович повідомив, що фактично погоджено питання із наданням квартир сім’ям прикарпатців, загиблих під час АТО. З першого траншу від уряду (нагадаємо, це 2,866 млн грн) вдасться придбати 8 квартир.

Також Сергій Адамович повідомив, що до влади Прикарпаття звернулась українська діаспора Польщі, яка працює над тим, щоб прийняти на оздоровлення та реабілітацію прикарпатських бійців. Так само такі можливості зараз пропрацьовує і ректор Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника Ігор Цепенда, який нещодавно провів ряд зустрічей на цю тему у Ягеллонському університеті. Крім того, Словаччина також пропонує свою дружню допомогу, щоб лікувати наших поранених.

Цікавою ініціативою є пропозиція Петра Хмельовського та Ірини Тимчишин, щоб, замість витрачатися на квіти до 1 вересня, батьки школярів придбали необхідні препарати для важкопоранених іванофранківців. Так само до збору коштів на потреби поранених долучилась й відомий івано-франківський етнодизайнер Любця Чернікова.

Директор департаменту охорони здоров’я Роман Мельник повідомив, що уряд готовий виділити 15 мільйонів гривень для добудови ще одного корпусу санаторію у Черче, щоб там створити повноцінний реабілітаційний центр. Він також повідомив, що зараз аптечні склади області будуть наповнюватись усім необхідним, щоб в разі потреби наші вояки не відчували браку медикаментів.

Доповідаючи на засіданні, керівник департаменту соціальної політики Ярослава Ульванська повідомила, що від початку бойових дій поранення отримали вже 56 прикарпатців. На даний момент створено соціальні паспорти 49-ти сімей поранених вояків. Для підготовки дітей постраждалих бійців до нового навчального року було виділено по три тисячі гривень на дитину для придбання необхідного канцелярського приладдя та одягу.

Оскільки аналогічні координаційні центри створені у кожному районі Івано-Франківщини, то співголова обласного комітету Зіновій Шкутяк запропонував збирати звідти списки всіх потреб постраждалих сімей. Адже до обласного координаційного комітету постійно звертаються прикарпатські підприємці, які готові взяти соціальний супровід сімей загиблих та поранених солдатів. Бізнесмени готові робити ремонти в оселях, забезпечувати дітей одягом та оплачувати санаторно-курортне лікування.

На засіданні виступили також й військові медики, які нагадали, що діє постанова Кабінету Міністрів України, згідно з якою всі постраждалі військовослужбовці та працівники МВС можуть за висновками МСЕК отримати одноразову грошову допомогу на компенсацію лікування.

Лікарі також повідомили, що у прибулому на територію Івано-Франківської області 5-му батальйоні територіальної оборони за весь час перебування у зоні АТО поранення та контузії отримало 9 бійців, двоє солдатів під час виконання бойового завдання героїчно загинуло.

Про підтримку поранених оголосили представники спільного українсько-данського підприємства "Даноша". Підприємці і колектив готові відмовитись від святкування 10-ї річниці компанії, а всі закладені на це кошти перерахувати у фонд допомоги пораненим прикарпатцям. А це кілька сотень тисяч гривень.

Тож Івано-Франківський обласний координаційний комітет допомоги учасникам АТО, які постраждали під час бойових дій, та їхнім сім’ям звертається до всіх небайдужих та патріотично налаштованих підприємств та підприємців, установ та організацій області із проханням наслідувати вчинок "Даноші".

Усі небайдужі люди можуть перерахувати кошти на допомогу пораненим під час бойових дій в АТО:

БО "Благодійний фонд "Вітчизна"

Код ЄДРПОУ 39188042

р/р 26002455003179 та 26009455003150

у АТ «ОТП Банк»

МФО 300528

Призначення платежу – благодійний внесок без оподаткування.

 

Контакт Михайло Савлюк 099-24-27-367

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: