fbpx

Для школярів вийшов підручник "Курс юного патріота"

Суспільство 05:15, 28.08, 2015

У Києві презентували перший навчальний посібник з патріотичного виховання "Курс юного патріота" для дітей віком від 9 років.

Автором "Курсу юного патріота" є практикуючий психолог Максим Колесніченко. За його словами, посібник вже отримав всі необхідні дозволи, пройшов усі кваліфікаційні комісії і має статус Міністерства освіти та науки України "схвалено для використання у середніх загальноосвітніх школах", повідомляє УНІАН.

На сайті видавництва "Креативна група 64" опубліковані перші сторінки посібника. Так, зокрема, на перших же сторінках школярам пропонується визначити, якими вчинками "патріот" відрізняється від "невдахи".

Для школярів вийшов підручник "Курс юного патріота" 1

Наприклад, ознаками "невдахи", відповідно до посібника, є "сидіння за комп’ютером зранку до вечора", "лінування у виправленні незадовільних оцінок" та "прогулювання занять та уроків у школі".

Далі юним читачам повідомляється, що справжні патріоти повинні постійно дбати про чистоту свого тіла, оскільки "Твоє тіло – частина твого роду".

"Справжні юні патріоти постійно дотримуються особистої гігієни, стежать за чистотою рук, нігтів, шкіри, волосся, ротової порожнини і т. д.", – йдеться у першому розділу посібника.

При цьому, Колесніченко зазначив, що курс відходить від радянських стандартів патріотичного виховання як ідеологічного вишколу. Натомість він пропонує діалогічний підхід, заснований на цінностях та зацікавленнях дітей відповідного віку.

З нового навчального року "Курс юного патріота" буде впроваджуватися у навчальний процес однієї з київських загальноосвітніх шкіл. Як повідомила, куратор програми "Я – юний патріот" Леся Шавловська, 1 вересня  31 примірник "Курсу юного патріотам буде передано учням загальної спеціалізованої школи №200 ім. Василя Стуса, де його почнуть впроваджувати у навчальний процес.

В свою чергу директор Інституту соціології та психології ім. Драгоманова Володимир Євтух повідомив, що в університеті також розпочнуть викладати новий курс для майбутніх вчителів, який підтримуватиме впровадження "Курсу…" в українських школах. Зокрема, предмет "Генетична інформація в соціальних комунікаціях" знайомитиме студентів старших курсів з психотерапевничним напрямком "Терапія роду", яка є теоретичною основою "Курсу юного патріота". 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: