fbpx
  • Головна
  • Новини
  • Суспільство
  • До 150-річчя від дня народження Андрея Шептицького на Прикарпатті проходить Всеукраїнська науково-практична конференція

До 150-річчя від дня народження Андрея Шептицького на Прикарпатті проходить Всеукраїнська науково-практична конференція

Суспільство 15:47, 26.11, 2015

В Івано-Франківському богословському університеті імені Св. Івана Золотоустого сьогодні проводиться Всеукраїнська науково-практична конференція "Митрополит Андрей Шептицький в релігійно-церковному і громадсько-культурному житті України" (до 150-річчя від дня народження).

Програма заходу, організованого за сприяння обласної державної адміністрації, передбачає проведення пленарного засідання, презентації пересувної виставки "Митрополит Андрей Шептицький – Мойсей українського народу", підготовленої Державним архівом Івано-Франківської області спільно з парафією Святих Кирила і Методія с. Крихівці, а також книги директора видавництва "Манускрипт-Львів", краєзнавця Петра Меленя "Андрей Шептицький. Блажен той муж…".

"Андрей Шептицький був хороший працівник, посередник, зв’язковий між небом і землею. Саме такого пастиря Господь подарував нашій прикарпатській гостинній землі, – зауважив заступник ректора з наукової роботи Івано-Франківського богословського університету імені Св. Івана Золотоустого о. Ричард Горбань. – Як ніхто інший він опікувався сиротинцями, науковою, освітянською, просвітницькою діяльністю, створював каси взаємодопомоги, робив все для того, щоб жилося комфортно. Ця особа є значущою не лише для нашої Архиєпархії, не лише України, а й цілого світу". 

На секційних засіданнях учасники конференції обговорюватимуть значення діяльності Андрея Шептицького для формування національної ідеї, українізації духовного життя, виховання національно свідомої молоді, утвердження українських традицій. У конференції беруть участь науковці з усіх куточків України. 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: