fbpx

До Франківська прибуде Мандрівний фестиваль документального кіно про права людини 2014

Культура 07:52, 04.11, 2014

Цьогорічний XI Мандрівний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA в Івано-Франківську, організатором якого традиційно є Івано-Франківська обласна організація "Молода Просвіта", протягом листопада запропонує глядачам близько двох десятків актуальних фільмів виробництва України, Франції, Швейцарії, Чехії, Великобританії та інших країн.

Крім того, мешканці і гості міста матимуть змогу взяти участь у низці правоосвітніх заходів.

Покази розпочнуться у місцях несвободи – Івано-Франківському слідчому ізоляторі та Галицькій виправній колонії №128. Засуджені переглянуть фільм "Ув'язнені", який розповідає про будні жінок в Ізраїльській тюрмі, їх взаємостосунки між собою та персоналом.

11, 12, 13 листопада з 18 до 20 год. демонструватимуться документальні стрічки у Книгарні "Є" (вул. Незалежності, 31, 5-й поверх). Після перегляду кожної картини відбуватиметься обговорення із залученням експертів.

Серед фільмів будуть такі, як скандальний "Путінські ігри", призери численних конкурсів "Євромайдан. Чорновий монтаж", "Хворісукалюди" та інші.

Студенти-медики переглянуть кіно "Амосов  сторіччя", яке розповідає про життя видатного лікаря.

Старшокласники зможуть ознайомитися з основами прав людини за допомогою методу "стоп-кадр" з використанням документального кіно на різноманітні соціальні теми. Інші охочі дізнатися більше про права людини зможуть відвідати відкриту лекцію, що відбудеться 20 листопада у НД "Просвіта".

Захід "Жива бібліотека" матиме за мету подолати стереотипи мешканців та розвинути толерантне ставлення один до одного. "Книгами" будуть люди. "Читачі" зможуть дізнатися більше, "пролиставши" одну чи декілька запропонованих "книг"  лікар хоспісу, волонтер, жінка-байкер, вихованець інтернату, колишній в'язень та інші.

Мандрівний фестиваль завершиться круглим столом "Права людини під час військових дій", де буде обговорено, чи потрібно зважати на права людини під час та в зоні військових дій. До участі запрошуватимуться правозахисники, громадські діячі, ЗМІ, представники влади, військових структур, учасники АТО.

Вхід на усі заходи Мандрівного фестивалю безкоштовний.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: