fbpx

До мовних таборів у Франківську залучили іноземних партнерів та студентів-волонтерів

Суспільство 11:04, 03.07, 2018

В основному мовні табори та мовні школи Івано-Франківська вибирали для себе одну іноземну мову (ЗШ №7, 16, 17, 19, 21, Вовчиинецька ЗШ, Католицька школа-гімназія), але окремі заклади поєднали вивчення кількох іноземних мов: СШ №1, 5, 11, ЗШ № 25 (англійська, німецька), НВК "Школа-гімназія №3", ЗШ №24 (англійська, німецька, польська), ЗШ №3 (українська, англійська, польська, російська).

До роботи літніх мовних шкіл і таборів залучено не тільки педагогів закладів, а й носіїв мови. У мовному таборі “Гаудеамус” СШ №1 працювали 17 іноземних партнерів із організації “Українська місія”, у НВК “Школа-гімназія №3” – 12 волонтерів-студентів, які навчаються на факультеті іноземних мов, у СШ №11 – 6 студентів, ЗШ №3 – 9 студентів, повідомили у департаменті освіти та науки Івано-Франківської міської ради.

Під час перебування у мовних таборах учні мали можливість удосконалити свою мовну компетентність з англійської, німецької та польської мов. Тематичні напрямки роботи таборів були різними: здоровий спосіб життя, театральні студії, свята та традиції країн, мова яких вивчається, охорона довкілля. Заняття у мовних таборах відрізнялись від уроків та проходили у формі різноманітних цікавих вправ, інтерактивних ігор, вікторин, інтерв’ю, інсценізації казок, проектів та їх презентацій. Учні поєднували навчання із захопливим відпочинком, отримуючи мотивацію для подальшого удосконалення володіння іноземною мовою.

Досить цікаво, змістовно і нетрадиційно пройшли заняття у мовній школі “Werde zum Deutschprofi” СШ №5, робота якої спланована за тематичними днями. Дуже цікавим був День театру, в якому діти працювали за спеціальною методикою Kamishibai. Не менш цікавим був навчально-пізнавальний захід, розроблений за спеціальною програмою GoetheInstitut “Kinderuni” (німецький цифровий дитячий університет-це інноваційний проект, який розвиває креативне мислення у дітей), завдяки чому вдалося створити відповідне мовне середовище та умови для заохочення учнів до вивчення німецької мови.

Удосконалювати мовні навички школярам мовної школи “OASIS” НВК “Школа-гімназія №3” допомагали педагоги та 12 студентів-волонтерів. Відбулося засідання круглого столу “Сучасне телебачення – яке воно?”, екскурсія у кінотеатр на перегляд фільму англійською мовою.

З метою формування комунікативних вмінь учнів мовної школи “Веселкова країна” ЗШ №3 організовувалися тренінги, конкурси, квести, майстер-класи, проектні роботи польською, українською, російською та англійською мовами.

Не менш цікаво пройшли заняття в мовних школах інших освітніх закладів, де організовано заняття у різних формах діяльності: ігрових, проектних, екскурсійних. Педагоги творчо підійшли до організації роботи зі школярами, створили для них цікаве й змістовне середовище. Кожний день перебування дітей у таборі наповнений корисними та багатогранними заняттями, які побудовані таким чином, щоб кожен учасник табору зміг проявити творчі здібності, удосконалити навички невимушеного спілкування, долати психологічний бар’єр у спілкуванні іноземною мовою.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: