fbpx

До уваги івано-франківських ОСББ: держава пропонує кредити на термін до трьох років

Суспільство 07:08, 09.02, 2015

ОСББ пропонують відшкодування 40% суми кредитів на придбання енергоефективного обладнання та матеріалів.

З жовтня 2014 року у Держенергоефективності започатковано програму державної підтримки населення до переходу на альтернативне опалення (постанова Кабінету Міністрів України від 17.10.2011 № 1056). Цей механізм передбачає відшкодування 20% тіла кредиту, отриманого населенням в ПАТ „Ощадбанк” на придбання твердопаливних та електричних котлів (додаткова інформація розміщена на офіційному веб-сайті Агентства за посиланням http://saee.gov.ua/uk/consumers/derzh-pidtrymka-energozabespechenya/compensatsia).

Станом на 10 січня п. р. механізмом пільгового кредитування скористалися 1629 сімей на загальну суму більше 28 млн. грн.

У 2015 році Агентством заплановано розширення переліку заходів, на які надаватиметься державна підтримка населенню. Так, ініціюється впровадження механізму відшкодування населенню частини тіла кредиту до 30% на встановлення склопакетів, придбання енергозберігаючих матеріалів, встановлення приладів обліку тощо.

Також механізм державної підтримки розроблено і для ОСББ. Проектом запропоновано відшкодування 40% суми кредитів на придбання енергоефективного обладнання та матеріалів. Державна підтримка надаватиметься на придбання енергозберігаючих двокамерних склопакетів для вікон, індивідуальних теплових пунктів, засобів обліку тепла і води, модернізацію систем освітлення у місцях загального користування тощо. Окрім надання співфінансування для підвищення енергоефективності в будівлях, проект сприятиме також збільшенню кількості ОСББ в країні (додаткова інформація розміщена на офіційному веб-сайті Агентства за посиланням http://saee.gov.ua/uk/events/previever/486).

Загалом, у 2015 році на реалізацію вказаних програм пільгового кредитування передбачається спрямувати 343,5 млн грн. державних інвестицій.

Крім того, у грудні 2014 року компанія "Греса-Групп" спільно з ПАТ "Укргазбанк" розробили кредитну програму на придбання енергозберігаючого обладнання та утеплення будівель (додаткова інформація розміщена на офіційному веб-сайті Агентства за посиланням http://saee.gov.ua/uk/pressroom/497).

Кредитна програма призначена для об'єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ), юридичних та фізичних осіб-підприємців малого і середнього бізнесу та передбачає надання кредитів на термін до 3-х років під 3-11% річних. До товарів, на які надається кредит згідно з акційними умовами, відноситься опалювальне, енергогенеруюче, водонагрівальне та кліматичне обладнання, а також системи теплоізоляції.

Додаткову консультацію можна отримати в відділі житлового господарства Департаменту комунального господарства, транспорту і зв’язку (вул. Незалежності, 7, каб. 204, тел. 3-82-12).

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: