fbpx

До Ужгорода з Франківщини привезли найкращі гуцульські ліжники

Суспільство 17:37, 29.12, 2015

В Ужгороді у Закарпатському обласному музеї народної архітектури та побуту презентували унікальну виставку гуцульських ліжників, більшість з яких виготовлені в Івано-Франківській області.

Привезли карпатські ткані вироби з Національного музею народного мистецтва Гуцульщини та Покуття ім. Й. Кобринського. З 200 експонатів ужгородцям представили 11 найкращих, причому один із ліжників – закарпатський. Його виготовлено в селі Ясіня Рахівського району Закарпатської області, пише 7 днів.

Організатори наголошують, що ясінський ліжник є прикладом того, що по обидва боки Карпат живуть ті ж самі люди, з тими ж мріями і уявленнями про прекрасне. 

Директор Закарпатського музею Габріелла Андял розповіла, що виставка приїхала до Ужгорода лише вчора ввечері. Формували експозицію всю ніч, щоб сьогодні представити її глядачу. 

Крім ліжників, виставлено також вироби заслуженої художниці України Ганни Вінтоняк, яка популяризувала і вивела на новий рівень техніку ткацького мистецтва в Україні. Крім унікальних виробів художниці, на виставці представлені й випускні роботи студентів Косівського інституту прикладного та декоративного мистецтва ЛНАМ.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: