fbpx

"Добрий для країни бюджет можна сформувати за кілька місяців. Але владі він не потрібний!" – Микола Палійчук

Економіка 14:10, 05.11, 2018

Головний фінансовий документ країни має розраховуватись не за формулою, а за принципом "знизу-вверх". Пояснюю. У селі є різні об’єкти інфраструктури: школи, садочки, ФАПи та інше. Рахуємо, скільки треба людям на гідну зарплатню і видатки цих державних установ. Маємо бюджет села. Кілька сіл – бюджет ОТГ чи району. Далі – область. І тільки потім – міністерські програми і все решту. А виходить навпаки: області забезпечені заробітною платою на 8-9 місяців. А в структурі видатків міністерства 20% – заробітна плата та енергоносії. Все інше – програми, які ніхто ніколи не бачив. Вони прийняті у бюджеті і є корупційною складовою.

Таку думку висловив керівник УКРОП Прикарпаття, голова комісії з питань бюджету, фінансів та податків Івано-Франківської обласної ради Микола Палійчук в ефірі "Актуального інтерв’ю" на ТРК "РАІ".

"Щоправда, у високих чиновницьких кріслах, на жаль, сидять люди, які багато чого не розуміють. Адже мало є управлінців, які пройшли всі щаблі влади і доросли до відповідних посад", – додав укропівець.

У студії також обговорили тему закриття шкіл та скорочення штатів у медичних установах.

"Закрити школу – найпростіший метод. А далі вже – будь що буде. Батьки мають думати, як ту дитину відвезти у сусіднє село. А дорога там взагалі є? А взимку є чим добратись? Якщо ми хочемо закрити школу, об’єднати її з іншою – спершу давайте зробимо нормальну інфраструктуру. Насправді ми маємо потужних фахівців: вчителів, лікарів. Чи потрібно проводити зараз серйозні реформи? Може, спершу дамо, до прикладу, в лікарні,потрібне обладнання, створимо комфортні умови для праці. І тоді вже можна питати людей про якість їхньої роботи. Я не прихильник скорочень. Треба спілкуватись із людьми. Головний лікар має довести, скільки персоналу йому потрібно. Якщо звільняти когось – треба людям, згідно із законом, оплатити вихідну допомогу, всі відпускні. Не маючи у бюджеті закладених коштів на це, людину звільнити не можна», – зазначив Микола Палійчук.

Натомість, зазначив гість студії, ми досі утримуємо величезний чиновницький апарат.

"Вважаю, що найкращими у ланці управління були міста обласного значення. Коли голова ради є керівником виконкому. Це ефективно і найменш витратно. А що маємо? У країні 500 районних адміністрацій. Уявіть, які це видатки. Дійшло до того, що зараз у всіх районних та обласних адміністраціях додатково вводять нову посаду – ще одного заступника. Ця людина відповідатиме за вибори. А скільки чиновників сидять – ходять з одного кабінету в інший. Вони нічим не зайняті. Насправді зробити так, аби все працювало прозоро, – дуже легко. Але щоб усунути корупційну складову, потрібна політична воля. Однак чинна влада в цьому не зацікавлена. На Прикарпатті – невиплачені зарплати вчителям та лікарям, а по області висять майже 300 бордів Петра Порошенка "Мова. Церква. Армія". В середньому, це 6 тисяч гривень за 1 плакат. Президент не має маніпулювати абстрактними поняттями, а повинен робити реальні речі і працювати на людей. Президентська справа – не витягувати свою партію і не будувати владну вертикаль. А робити людей щасливими, а країну – успішною", – сказав Микола Палійчук.

На правах реклами

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: