fbpx

Долинські господарники переходять на альтернативне паливо

Суспільство 18:26, 21.07, 2014

Поки літо у розпалі, саме час задуматись над економією енергоносіїв та перейти на альтернативне паливо. Це стосується у першу чергу тих галузей господарства, у яких енергоносії використовують найбільше.

Тепличні господарства – у числі найбільших енергоспоживачів, інформує ОДТРК "Карпати".

Так, у Долинському тепличному комбінаті суттєво скоротили споживання газу і поступово переходять на альтернативні види палива. Площа землі під склом 7,2 га, де вирощують традиційно огірки, помідори, а також інші культури: перець, баклажан.

Директор комбінату Богдан Зелінський готується до ще більшого подорожчання енергоносіїв:

"Цього року відбудуться зміни у вартості енергоносіїв, що ми вже відчуваємо. Зокрема, стали платити більше за утилізоване тепло від газокомпресорної станції. Розуміємо ситуацію в Україні, ціни на ринку газу, тому заключили контракт з латвійською фірмою "Комфорт" і в першу чергу запустили котельню на твердому паливі. Відчутна економія вартості теплової енергії. Звичайно, це перший етап. Цього року плануємо придбати ще один котел такого типу. 

Паралельно ми зайнялися заготовкою лісу, пиломатеріалів, що для нас було раніше невластиво. Також придбали необхідну техніку, щоб виготовляти на місці щепу. Тому цей шлях заміщення тепла від газу зараз на часі", – розповів Богдан Зелінський.

Директор комбінату зазначив, що підприємство працює в звичайному режимі та орієнтується на українські ринки збуту.  

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: