fbpx

Доповідь Нємцова про війну Росії на Донбасі: головні тези та повний текст

Політика 15:46, 12.05, 2015

"Путін. Війна" — дослідження Нємцова про втручання Москви в українську політику і присутність російських збройних сил на Донбасі.

Російські опозиціонери опублікували доповідь "Путін. Війна", складену групою експертів з використанням напрацювань Бориса Нємцова, передає ТСН

У дослідженні робляться спроби оцінити загальні втрати армії і бюджету Росії від війни в Україні. Ідея доповіді "Путін. Війна" щодо ролі Росії в приєднанні Криму та участі російських військових у бойових діях в Україні належить співголові партії РПР-ПАРНАС Борису Нємцову. Це дослідження політик збирався протиставити офіційній версії подій.

"Я придумав, що робити. Треба написати доповідь "Путін. Війна", видати її великим накладом і роздавати на вулицях. Розповімо, як Путін розв'язав цю війну. Тільки так ми переможемо пропаганду", – наводяться слова Нємцова в доповіді.

Обсяг доповіді  64-сторінки. Пропонуємо її головні тези. 

1. Не менше 150 російських солдатів загинули в серпні 2014 року, згідно з оцінками джерел Нємцова. Тоді українська армія перейшла в наступ, але була зупинена під Іловайськом російськими військами. Родичі загиблих військовослужбовців, як повідомляється в доповіді, отримали по 2 млн руб. і дали підписку про нерозголошення щодо обставин їхньої загибелі.

2. Близько 70 російських солдатів (у тому числі не менше 17 десантників з Іваново), за твердженням Нємцова, загинули в січні-лютому 2015 року під Дебальцевим. Представники інтересів родичів військовослужбовців у лютому звернулися до Нємцова за допомогою, бо не могли добитися компенсацій. У доповіді йдеться, що на той момент солдатів, відправлених на Донбас, стали звільняти з армії і видавати за добровольців. Міноборони Росії обіцяло платити компенсації за смерть і каліцтва, попри звільнення. Однак, стверджується в доповіді, цю обіцянку виконано не було.

3. Близько 53 млрд руб. було витрачено з російського бюджету на війну на південному сході України за десять місяців  таку оцінку дав співавтор доповіді, директор з макроекономічних досліджень ВШЕ Сергій Алексашенко. Він припустив, що 21 млрд руб. знадобилося на утримання 6 тис. добровольців, 25 млрд руб. на підтримку 30 тис. місцевих "ополченців", 7 млрд руб. на експлуатацію, обслуговування та ремонт техніки.

4. 80 млрд руб. було витрачено владою російських регіонів на утримання біженців із Донецької та Луганської областей України з липня 2014 року. Цю оцінку у доповіді також наводить Сергій Алексашенко.

5. Два трлн руб. зі своїх зарплат і 750 млрд руб. зі своїх заощаджень, за підрахунками Алексашенка, росіяни втратили за рік після приєднання Криму. Економіст пояснює, що у зв'язку з західними санкціями і відповідним продуктовим ембарго ціни додатково зросли на 5,5%. Саме ця цифра закладена в основу розрахунків.

"Путін. Війна"  дослідження, яке об'єднало в собі свідчення, що публікувалися раніше в ЗМІ, і власні дані Нємцова про втручання Москви в українську політику і присутність російських збройних сил на Сході України. Дослідження складається з 11 глав, вони охоплюють події в Україні з моменту, коли, за версією авторів доповіді, в Кремлі був розроблений сценарій "повернення Криму", і дотепер.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: