fbpx

Дорогою на Петрос прикарпатці зняли на відео брокенського привида

Суспільство 19:19, 30.01, 2018

Оптична ілюзія добре відома досвідченим туристам, але завжди справляє враження.

На горизонті з’являється величезна тінь, оточена сяйливим ореолом. Вона рухається, наближається до людей. Обриси цієї тіні зафіксували на відео туристи із Калуша дорогою до гори Петрос. Це вершина на Чорногірському хребті у Карпатах, йдеться у ТСН.

"Ви дивитеся на цього привида, і у вас тут всередині щось тьохкає. Ви не знаєте, що це таке", – каже мандрівниця Наталія Щербій. 

"Вдивляюся-вдивляюся, а привид починає збільшуватися. Обриси чіткіші. І тоді думка така спадає: а може, це не тінь, а щось інше", – розповідає мандрівник Юрій Барна. 

Несподівано привид йде з людьми на контакт.

"Ми там махали йому руками, танцювали. І він нам у відповідь!" – запевняє мандрівниця Леся Баб’як.

"Брокенський привид" – це оптичне атмосферне явище, кажуть гірські рятувальники. Людський силует відображається в тумані.  

КУРС писав, що фотографи вже фіксували брокенського привида у Карпатах – як-от на горі Піп-Іван Мармароський, що в Рахівському районі Закарпатської області.

"Повинен бути туман з однієї сторони, а з іншої – сонце. І ось цей проміжок, де знаходимося ми, він повинен бути без туману. Сонце повинно бути низько над горизонтом. І тінь від предмета відбивається на тому тумані, як на екрані", – пояснює гірський рятувальник Василь Фіцак. 

Таємницю привида люди розгадали понад два століття тому. Один вчений зустрів його у Німеччині, на горі Брокен.

"Брокенського привида" можна побачити не тільки в Карпатах – у будь-яких горах, і навіть на морі, аби погода сприяла. Гірські козли, поодинокі дерева і навіть цілі будівлі. Історія знає чимало дивних обрисів на горизонті.

"Під час Першої світової війни у Карпатах, коли російське військо стояло на постої, відбилася тінь жінки, яка щось тримала. Солдатам здалося, що це Мати Божа, яка тримає Ісуса Христа", – розповідає рятувальник.

Більшість сучасних мандрівників обізнані, що таємничу тінь можна побачити тільки вдосвіта чи під вечір, коли сонце низько над горизонтом. 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: