fbpx
 • Головна
 • Новини
 • Суспільство
 • Дороги і статус прикордонної області дозволять Прикарпаттю здійснити економічний стрибок, – представниця "ВОЛІ" Ольга Федишина

Дороги і статус прикордонної області дозволять Прикарпаттю здійснити економічний стрибок, – представниця "ВОЛІ" Ольга Федишина

Суспільство 12:33, 30.09, 2015

Розбудова і ремонт доріг, а також статус прикордонної області – це дві складові, які дозволять Прикарпаттю здійснити економічний стрибок. Про це заявила майбутній кандидат в Івано-Франківську обласну раду по Надвірнянщині від партії "ВОЛЯ" Ольга Федишина.

"Сьогодні перед кожним із нас постало дуже відповідальне і дуже серйозне завдання – віднайти ті шляхи і ті засоби, які дадуть нам поштовх для того, щоб спонукати економічний розвиток Прикарпаття", – заявила політик. 
За словами Федишиної, "ВОЛІ" вже вдалось досягти серйозних результатів на цьому шляху, зокрема це стосується ремонту доріг.
 
"Протягом останніх півроку ми підготували 5 інвестиційних проектів з ремонту доріг місцевого значення. Ми підписали 7 договорів про співробітництво територіальних громад, з яких аж три присвячені ремонту доріг місцевого значення", – зазначила вона.
Вона нагадала, що народні депутати від партії "ВОЛЯ" разом з іншими нардепами від Прикарпаття домоглися виділення 625 мільйонів гривень на дороги Прикарпаття.
 
"Важливо було вибити ці кошти, але важливо також, як ними розпоряджаються",  підкреслила Ольга Федишина.
"Ми вже знаємо, що потрібно зробити для ремонту доріг, і маємо план, як відремонтувати переважну частину доріг області протягом 5 років",  запевнила кандидат.
Федишина повідомила, що "ВОЛЯ" планує здійснювати наступні кроки на цьому шляху:
 
 •  Ліквідувати Івано-Франківський облавтодор та на умовах прозорих тендерів залучити до ремонту та експлуатації доріг фахові приватні компанії, які будуть використовувати новітні технології.
 •  Залучити міжнародні кошти в рамках проектів Карпатського Єврорегіону за сприяння народних депутатів Франківщини та Львівщини.
 • Складання кошторисів, дефектних актів та ремонт доріг з урахуванням нових прогресивних технологій.
 • Передача доріг загального користування місцевого значення в управління Івано-Франківській обласній раді.
 • Створення територіальних дорожніх спецфондів за рахунок 35-40% надходжень від акцизного податку на нафтопродукти для ремонтів місцевих доріг.
 • Будівництво нових платних концесійних доріг.
 • Ремонт частини дороги через прозоре інвестиційне зобов'язання кожного інвестора, який приходитиме в область в рамках економічного експерименту.
 • Залучення коштів міжнародних фондів для будівництва велодоріжок вздовж доріг в рекреаційних відпочинкових зонах.
 
Федишина заявила також, що ще одним пріоритетом має стати будівництво Румунського переходу. 
"На крайньому півдні наша область має 50 км державного кордону з Румунією. Водночас – це єдина прикордонна область, яка не має міжнародного пункту переходу через державний кордон",  підкреслила вона. 
"Для Івано-Франківщини це стратегічний пріоритет, який дасть поштовх для соціального та економічного розвитку регіону. Більше того, румунська сторона готова профінансувати будівництво 40 км дороги до українсько-румунського кордону", – сказала представниця "ВОЛІ".
Федишина повідомила, що "ВОЛЯ" активно займається цим питанням і вже піднімала його на зустрічі з Прем’єр-міністром. Представники "ВОЛІ" в парламенті звернулись також до міністерства закордонних справ для активізації процесу міжнародних переговорів щодо відкриття Румунського переходу.
 
На правах реклами

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: