fbpx

"Доступні ліки": прикарпатці отримали медикаментів на 7,8 мільйонів гривень

Здоров'я 20:11, 26.09, 2017

У квітні в Україні стартувала Урядова програма "Доступні ліки", яка дозволяє громадянам отримувати низку препаратів безкоштовно або з невеликою доплатою. Програма діє на ліки від серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу та бронхіальної астми.

З початку дії програми "Доступні ліки" в Івано-Франківській області до реалізації ліків добровільно долучились 268 аптек.
 
Лікарі виписали, а громадяни отримали медикаментів за 229 тисячами рецептів на суму понад 7,8 мільйонів гривень. Загальний бюджет програми в області становить 24 мільйони 827 тисяч гривень. За 5 місяців дії програми використано 31,5% обсягу фінансування, інформує прес-служба Івано-Франківської ОДА.
 

На сьогодні у програмі "Доступні ліки" задіяні 198 торгових найменувань препаратів. Варто зазначити, з початку дії програми перелік безкоштовних ліків розширився з 23 до 35 лікарських засобів.

"Програма "Доступні ліки" – один із пріоритетів Уряду на сьогодні. Ця програма – приклад того, як медицина має працювати в Україні та яких принципів дотримуватися. Програма вже довела свою ефективність у 2017 році, тому Уряд планує розширити її у наступному. Бюджет програми у 2018 році зросте на 42,9% і становитиме 1 млрд грн. Вона покриватиме більшу кількість ліків за ширшим переліком медичних станів", – зазначила в. о. міністра охорони здоров'я України, доктор Уляна Супрун. 

Для того, щоб отримати обрані ліки безкоштовно або з незначною доплатою, потрібно звернутись до лікаря, отримати правильно виписаний рецепт із зазначенням діючої речовини, прийти до аптеки, що бере участь у програмі, та отримати обрані препарати.

Детальніше про програму та карта аптек: http://liky.gov.ua

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: