fbpx

Два дні на розрахунок: прикарпатські газовики попередили, що відключать тепловиків за борги у морози

Суспільство 12:05, 09.11, 2018

"Івано-Франківськгаз" транспортує природний газ 11 тепловим підприємствам Прикарпаття та 2 ОСББ, які подають тепло понад 200 тис. споживачам, а також соціальним закладам (школам, дитячим садкам та лікарням).

Нагадаємо, з 1 грудня НАК "Нафтогаз України" отримав виняткове право ініціювати відключення підприємств ТКЕ від газопостачання при наявності у них заборгованості. 

На Івано-Франківщині доручення НАК виконуватиме "Івано-Франківськгаз". 

Право відключати тепло на вимогу Нафтогазу передбачено Кодексом газотранспортної системи, пише прес-служба підприємства.

Відключення котелень в морози може стати причиною техногенної катастрофи та мільйонних збитків. Внаслідок припинення газопостачання підприємствам ТКЕ у морози можуть бути пошкоджені внутрішні і зовнішні мережі теплопостачання, зокрема і в оселях споживачів.

Щоб не допустити техногенної катастрофи, після отримання доручення від НАК "Нафтогаз України" на відключення тепловика газовики будуть негайно інформувати про отримання такого листа місцеві та обласні органи влади, НКРЕКП та вказаний на відключення об’єкт.

"На жаль, державний регулятор НКРЕКП не підтримала пропозиції Операторів ГРМ не здійснювати припинення газопостачання тепловикам за дорученням Нафтогазу в опалювальний період на час виконання ним спеціальних обов’язків щодо постачання газу. Це означає, що згідно з Кодексом ГРМ, якщо протягом двох наступних днів з дня отримання нами доручення на відключення теплопостачальне підприємство не врегулює усі проблемні питання з НАК "Нафтогаз України", ми будемо змушені розпочати заходи з припинення газопостачання", – коментує комерційний директор ПАТ "Івано-Франківськгаз" Віктор Кедик.

У цій ситуації "Івано-Франківськгаз" є лише інструментом, який використовуватиме НАК "Нафтогаз України" для вирішення своїх проблем із тепловиками.
Нагадуємо, Нафтогаз призначений єдиним постачальником газу для ТКЕ за спецціною. Саме він вирішує, кому виділяти з теплопостачальних компаній номінації, а кому ні.

З питань своєчасного виділення номінацій (обсягів газу) тепловим підприємствам Івано-Франківської області необхідно звертатись до постачальника – НАК "Нафтогаз України" за тел.: (044) 586 33 30, (044) 586 35 37.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: