середа, 16 січня

Двох прикарпатців ошукали інтернет-шахраї

Поліція закликає громадян бути уважними і обережними при купівлі-продажу товарів через мережу Інтернет, отриманні смс-повідомлень типу "Ви виграли автомобіль", "Ваш банківський рахунок заблоковано" та спілкуванні із невідомими особами, які намагаються отримати конфіденційну інформацію про реквізити ваших банківських карток.

До Івано-Франківського відділу поліції 30 грудня звернулася 37-річна місцева мешканка. Жінка повідомила про те, що невідома особа заволоділа її грошовими коштами в сумі 14 000 гривень. З’ясувалося, що потерпіла вирішила купити через Інтернет-мережу меблі (спальню). На сайті "ОЛХ" знайшла потрібний їй товар. Зателефонувавши за вказаним номером та узгодивши з так званим продавцем ціну, потерпіла перерахувала гроші на банківський рахунок, як виявилось, шахрая, в результаті ні спальні не отримала, ні грошей, звісно, не повернули.

Інший випадок трапився із 56-річним калушанином. Як з’ясували, напередодні 31 грудня до нього на мобільний зателефонувала невідома особа, яка, представившись працівником одного із місцевих банків, під час спілкування з потерпілим увійшла до нього у довіру і шахрайським шляхом дізналася інформацію даних картки заявника, після чого заволоділа його грошовими коштами в сумі 17 100 гривень.

За кожним фактом розпочато кримінальні провадження за ст. 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України. Проводиться слідство.

КОМЕНТУВАТИ