fbpx

Дистанційна програма та лекції: ІФНМУ співпрацюватиме з Мюнстерським університетом

Суспільство 08:52, 02.06, 2019

Делегація ІФНМУ відвідала з робочим візитом німецьке місто Мюнстер. Поїздка була організована в рамках проекту співпраці між Івано-Франківським національним медичним університетом, Йоганнес-Госпіс-Мюнстер та Обласним клінічним центром паліативної допомоги.

"Ми відвідали Бонський та Мюнстерський університети, щоби налагодити співпрацю, укласти договори і перейняти прогресивний досвід німецьких колег як у навчальних справах, так і в лікувальних", – розповідає завідувач кафедри реабілітації та спортивної медицини ІФНМУ Василь Міщук.

У складі делегації також були перший проректор Ганна Ерстенюк та головний лікар Обласного клінічного центру паліативної допомоги, доцент ІФНМУ Ірина Слугоцька.

"У Мюнстері нас особливо вразив університет, і в першу чергу людьми, які там працюють. Вони охоче ділилися всіма напрацюваннями, – розповідає Ганна Ерстенюк. – Крім того, ми познайомилися із курсом паліативної допомоги, а з дозволу його автора привезли до Івано-Франківська і плануємо адаптувати до нашої системи навчання".

Перший проректор пояснює, що декілька років тому університет розробив програму з паліативної хоспісної медицини і сьогодні це є курс за вибором. Однак для спеціальності "Фізична терапія, ерготерапія" вже незабаром буде спроба ввести цей курс як обов’язковий.

Крім того, сторони домовилися про комплексне навчання для франківських студентів, яке включатиме дистанційну програму та лекції безпосередньо за участю розробника курсу Філіпа Лєнца. До речі, цьогоріч його визнали найкращим викладачем року саме за курс паліативної допомоги.

"У Німеччині паліативна допомога організована таким чином, щоби максимально зробити життя людини комфортним, а її рідних вчать адаптуватися до нових умов і правильно доглядати за своїми родичами",  ділиться враженнями від перебування в "Йоганнес-Госпіс-Мюнстер" франківська делегація.

"Красивий невеличкий будинок, що потопає в зелені, а всередині – домашній затишок, заклад усього на десять ліжок, і саме цей факт ілюструє суть та філософію паліативної допомоги,  говорить Ірина Слугоцька. – Надати якісну допомогу кожному з пацієнтів можна лише тоді, коли йдеться про невелику кількість осіб у закладі. Там на місці працюють медсестри і обслуговуючий персонал, а лікарі приходять лише на консультації".

Візитери відзначили, що були в геронто-психіатричному центрі міста Мюнстер, у клініці, де лікують літніх людей з ознаками деменції, і там їх теж вразило чимало моментів, інформує прес-служба ІФНМУ. Зокрема, Ірина Слугоцька зауважує, що це клініка денного перебування хворих і саме цей аспект варто брати собі за приклад.

Громада самого міста виділяє кошти на ці програми.

"Все це можливо і в нас, от тільки потрібне приміщення ну й відповідне фінансування. У цьому й полягає піклування про старших людей", – зазначає Ірина Слугоцька.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter – лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області! 

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: