неділя, 17 лютого

Експерт пояснив, як заробітчанам слід сплачувати аліменти

Заробітчани можуть сплачувати аліменти на дітей, проживаючи за кордоном. Про це Gazeta.ua розповів міжнародний юрист Сергій Кухар.

"Батьків, яким призначено аліменти, ніхто не звільняє від відповідальності, коли вони працюють і тимчасово проживають за кордоном.

Сума аліментів залежить від заробітної плати, але якщо чоловік чи дружина працюють за кордоном, то в рахунок беруть не ту зарплату, яка призначена там, а середню по галузі, яку мав би тут. Наприклад, чоловік працює електриком в Чехії, там отримує 30 тисяч гривень. То, згідно із законом на утримання дитини, він має сплатити не 10 тисяч гривень, а 4000. Середня зарплата електрика в Україні 12 тисяч гривень. Відповідно, якщо судом призначено третину заробітку, вийде менша сума", – пояснює юрист.

Перераховувати гроші можна на спецрахунок, але половину аліментів треба віддавати опікуну дитини. Це буває як мати, так і бабуся чи тітка дитини.

"Багато батьків заводять спецрахунок і кладуть туди гроші, думаючи, що після повноліття дитина скористається тими грішми. Законодавчо це робити не можна. Половину грошей треба переказувати на рахунок опікуна дитини", – каже юрист.

Гроші можна класти в іноземній валюті, яка поширена на території країни.

"У доларах чи євро можна, а от у єнах чи чеських марках ні. Ці валюти малопоширені в Україні. Тому опікун може відмовитись від такої допомоги і потім доведе, що батько не утримував дитину", – додає експерт.

Батько чи мати, яка сплачує аліменти, може забрати дитину на опікунство із собою.

"В мене був випадок, що хлопець працював у Польщі і щомісяця на утримання дитини переказував 300 доларів. Коли повернувся в Україну, на нього подали в суд. Він довів, що мати не використовувала гроші на дитину. Мав докази з салонів краси, пивбарів, дискотек. Суд прийняв рішення передати дитину батькові",  додав юрист.

За даними експертів, за кордоном працює більш як 6 мільйонів Українців. Найбільше в Росії, США, Польщі та Чехії.

КОМЕНТУВАТИ