fbpx

Експерти пояснили, чому росіяни обрали "мішенню" саме героїчну Савченко

Суспільство 07:00, 11.07, 2014

Надія Савченко стала першою військовополоненою в історії України. Так її статус кваліфікує міжнародне право, кажуть юристи. Це означає, що її не можна тримати в СІЗО, а тим паче в тюрмі.

Юристи переконані, що виставляти сміливу льотчицю біженкою у Росії вигідно, бо втікачка, проти якої порушили кримінальну справу, обмежена у правах. Насправді міжнародне право статус Савченко визначає як військовополоненої.

Українського офіцера російська пропаганда намагається виставити у максимально негативному світлі, а слідство звинувачує у сприянні і вбивстві російських журналістів. Юристи, своєю чергою, кажуть, що Росія вибрала мішенню саме цю українку, бо вона відкрито заявила, що воює проти Росії і на цю війну пішла добровільно.

"Савченко патріотка, жінка сильна духом, і це надихає інших. І приклад для мужиків. Логіку Росії так важко зрозуміти, тому що це так б‘є проти іміджу Росії", – запевняють фахівці.

Родички ж ув'язненої Надії кажуть, що зламати її не вдасться – вона занадто сильна духом. Українська ж сторона закликає усі міжнародні організації і дипломатів долучитися до визволення бранки.
У сім'ї Надії Савченко немає коштів навіть поїхати до Воронежа, де утримують льотчицю. Надія і її сім'я потребують допомоги.

Реквізити для допомоги:

Картка Приватбанку сестри Наді:

№ картки 5168 7553 9977 4294

Савченко Віра Вікторівна
 

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: