fbpx

Експерти прогнозують відновлення старих нафтогазових свердловин на Прикарпатті

Суспільство 13:07, 31.07, 2017

Громади, на території яких видобувають нафту і газ, будуть зацікавлені у розробці нових родовищ та відновленні старих, переконані експерти регіональної "Ініціативи прозорості у видобувних галузях України".

Директор НДІ нафтогазової енергетики та екології, професор ІФНТУНГ Максим Карпаш вважає, що прийнятий з 2018 року законопроект про децентралізацію ренти вплине на інвестиційний клімат у нафтогазовій галузі.

"Наступного року 5% ренти від загального користування надрами повернуться у місцеві бюджети, для Івано-Франківської області, за приблизними підрахунками, це 100 млн гривень, – розповідає науковець. – Зрозуміло, що районна влада чи громада села будуть зацікавлені у пошуку нових та відновленні старих свердловин, бо це збільшення податкових надходжень у бюджет та додаткові робочі місця".

Ба більше, за ці кошти, які також акумулюватимуться у районний та обласний бюджет, влада може консервувати небезпечні свердловини, а частину грошей спрямовувати на вирішення інших екологічних питань.

"Тенденція до спаду обсягів буріння на Прикарпатті спостерігається протягом останніх десятиліть. Чимало приватних компаній, отримавши ліцензію на видобуток нафти або газу, не ведуть буріння. Натомість обладнання простоює, виникає екологічна небезпека, а ще кваліфіковані працівники лишаються без постійного заробітку, – продовжує експерт ІПВГ Ігор Рибіцький. – Люди повинні слідкувати, чи здійснюються розвідувальні роботи, чи фактично ведеться видобуток на їх території".

Громадськість завдяки міжнародній ініціативі прозорості у видобувних галузях отримала доступ до інформації про податкові надходження та обсяги видобутку тієї чи іншої компанії, про кінцевих власників та ін.

"Більшість видобувачів подали звіти за результатом своєї діяльності. Доступ до інформації в інтернеті вільний, є компанії, які подали не усі дані, громади сіл, містечок можуть вимагати від них повної звітності", – додає Максим Карпаш.

Нагадаємо, в Івано-Франківську на базі наукового містечка "Нова Енергія" (ІФНТУНГ) стартували навчання-тренінги для громад. За підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) фахівці різних галузей розкажуть, як ефективно використати кошти від децентралізації ренти.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: