fbpx

Філарет просить Константинополь засудити Кіріла за брехню про Україну

Суспільство 09:59, 02.09, 2014

Предстоятель Української Православної Церкви Київського патріархату Філарет звернувся із листом до Вселенського патріарха Варфоломія, де спростував заяви московського патріарха Кіріла про те, що нібито на Донбасі точиться релігійна війна, а віряни Київського патріархату й Української Греко-Католицької Церкви нищать "канонічне" православ’я.

Про це повідомляє Релігійно-інформаційна служба України, передає ТВі.

Предстоятель Київського патріархату також закликав Константинополь дати гідну оцінку брехні, яку поширює про Україну очільник Російської Православної Церкви Кіріл.

"Уперше з часів правління нацистського фюрера Гітлера ми зіткнулися з надзвичайною за рівнем цинізму і неправди масованою пропагандою проти України. Нею через практично всі засоби масової інформації Росія намагається переконати світ у справедливості своїх дій", – ідеться в документі.

"Саме як частину і плід цієї пропаганди необхідно розглядати і лист до вас московського патріарха Кіріла, в якому він описує події на Донбасі як громадянську війну і релігійне протистояння", – сказано в листі.

Патріарх УПЦ КП навів коротку довідку, пояснюючи, які події передували кровопролиттю на Донбасі: відмова тодішньої верхівки держави підписувати асоціацію з ЄС, Майдан, розстріл протестувальників, втеча Януковича, окупація Криму, вторгнення російських бойовиків у Донецьку та Луганську області.

"Насправді ж події на Донбасі є наслідком збройної агресії Росії проти України. Керівники так званих "народних республік", найманці, зброя, фінансування, інформаційна підтримка – все це йде з Росії через захоплену ділянку кордону. В жодному іншому місці України, крім тих, де діють російські найманці, немає ні збройних конфліктів, ні інших форм протистояння, характерних для громадянських і релігійних воєн", – зауважив Філарет.

За його словами, в українському війську служать представники всіх конфесій та національностей, які мешкають в Україні. Тому твердження патріарха Кіріла, що озброєні "уніати та схизматики" борються на Донбасі проти Московського патріархату, також є відвертою і цинічною брехнею.

"На жаль, не поодинокими є факти, коли у храмах Московського патріархату чи в інших церковних приміщеннях було виявлено склади зброї, надавалося сприяння терористам у проживанні та харчуванні, виявлялася моральна підтримка їхньої злочинної справи через надання особливого публічного благословення на боротьбу проти України. Останнім часом виявилися також факти використання терористами для безпечної втечі священичого одягу та документів, які, за нашими даними, видає одна з єпархій Московського патріархату на Донбасі", – зауважив предстоятель УПЦ КП.

"Усе це дає підстави українським військовослужбовцям особливо пильно ставитися до переміщення священиків, котрі можуть виявитися насправді перевдягненими терористами чи їхніми посібниками. Засвідчую, що через це і наші священнослужителі стикаються з незручностями з боку українських військовослужбовців, до чого ми ставимося з розумінням", – пояснив першоієрарх.

"Від імені наших єпископів, духовенства і вірян звертаюся до вас із проханням гідно оцінити та відкинути неправду, яку розповсюджує московський патріарх Кіріл. Ми просимо молитися про мир в Україні та про звільнення нашої держави від зовнішньої агресії. Сподіваюся, що ви не дасте втягнути Православну Церкву в кампанію надзвичайної брехні, яку російська влада, зокрема з допомогою патріарха Кіріла, проводить проти України", – наголосив Філарет.

В УПЦ КП нагадали, що 14 серпня на офіційному сайті Московської патріархії з’явився лист патріарха РПЦ до предстоятелів Православних церков, у якому він звинуватив "розкольників" і "уніатів" у нищенні "канонічного" православ’я в Донецькій та Луганській областях. Наступного дня цей лист із невідомих причин зник з усіх сайтів, підконтрольних Московській патріархії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: