Про зйомки в мережі розповіла учасниця проекту Вікторія Яремин, завідувач Косівського музею НМіПГ у Національний музей народного мистецтва Гуцульщини та Покуття
"Півроку назад Олена Прокоп’юк-Шкрібляк, газдиня Родинного оседку Шкрібляків, разом з онуками, музейниками та друзями-волонтерами організувала у нас в музеї реконструкцію обряду шиття вінка. (Маму пані Олени Василину часто запрошували шити весільний вінок не тільки в Яворів, а й у сісідні села). Ця подія мала настільки великий успіх, що ми просто запалилися ідеєю зняти про цей обряд повноцінний фільм.
Знайшлись зацікавлені телевізійники і, що найважливіше, – ідею підтримали небайдужі люди: одні згодилися надати місце для зйомок та реквізит (і навіть коней!), інші організували транспорт", – поділилася вона.
У зйомках задіяно 14 акторів-волонтерів, які відклали заради фільму всі свої справи.
Найвідповідальнішу місію бути головним консультантом з реконструкції усіх обрядів взяв на себе Микола Шкрібляк – заслужений діяч культури, знаний фахівець з етнографії, детально знайомий з усіма обрядами яворівського весілля, відкриває "кухню" зйомок Вікторія. Микола Шкрібляк сам був у дружбах в Яворові понад 15 разів. Пан Микола надав для зйомок свою старовинну хату "з галєрією" та речі з родинної скрині. Деякі сцени знімали у Родинному оседку хаті-музеї Шкрібляків, де реконструювали весільний обряд.
Протягом трьох днів напружених зйомок було охоплено колосальний обсяг інформації: випікання колача, шиття вінка, дружби на конях, весільне деревце з "кугутами", обрядові співанки, музика та вбирання кнєгині-молодої.
Подружжя косівських писанкарів Віра з Сергієм Борисом органічно зіграли роль батьків молодої.
Весільний головний убір молодої від майстрині з Буківця – Катерини Могорук. Катерина Могорук з весільним сирним колачиком, який молодій вдягали на правий зап’ясток. А в кишені та в пазуху клали часник – аби не наврочили.
Не передати, як це було важко: обмежений час, недосвідчені актори. Ще й погода лякала дощем і громом, вимикалося світло. Наталя Кравчишин з двома операторами працювали допізна майже безперервно – все задумане вдалось відзняти.
Зйомки відбулися за підтримки сільського голови Яворова Валерія Коцейлівського та за сприяння Косівського музею народного мистецтва та побуту Гуцульщини.