fbpx

Фірма екс-міністра Злочевського через суд залишила собі родовище газу на Прикарпатті

Суспільство 11:30, 23.11, 2017

Суд зобов'язав Державну службу геології та надр видати ТОВ "Парі" спецдозвіл на видобування нафти та газу, розчиненого у нафті, Чемигівської площі в Івано-Франківській області.

Так постановив Окружний адміністративний суд міста Києва, пишуть Наші гроші.

З матеріалів засідання суду відомо, що "Парі" в 2010 році отримало спецдозвіл на користування надрами Чемигівської площі. В 2016 році фірма звернулася до Держгеонадр за отриманням нового спецдозволу без проведення аукціону, оскільки фірма провела за власні кошти апробацію запасів на родовищі. Після розгляду заяви "Парі" 4 квітня 2016 року Держгеонадр видало наказ про надання фірмі дозвільного документу, наступного дня це рішення було підтверджено в Міністерстві екології та природних ресурсів. Але фірма  спецдозвіл так і не отримала і після цього звернулася з позовом до суду.

З матеріалів суду відомо, що в березні 2016 року Держгеонадр направила заявку "Парі" до Івано-Франківської облради для її обов’язкового погодження. Депутати проголосували про відмову "Парі" у доступі до родовища ще 31 березня, але 4 квітня держслужба в противагу рішенню облради видала наказ про видачу спецдозволу. Там пояснили, що у відведений термін (протягом 10 днів з моменту подання документів) рішення облради не отримали, а тому було застосовано принцип мовчазної згоди. Саме ж рішення депутатів Держгеонадр отримало лише 18 квітня, про що засвідчив штамп вхідної кореспонденції.

Суд постановив, шо Держгеонадр правомірно видало "Парі" спецдозвіл і вважає його чинним. А тому зобов’язав службу видати фірмі документ.

Про причини невиконання Держгеонадрами свого наказу в матеріалах суду згадки не було.

Власником "Парі" є екс-міністр охорони навколишнього середовища Микола Злочевський.

Раніше Спеціалізована антикорупційна прокуратура програла в судах справи щодо анулювання ще чотирьох спецдозволів, які були видані "Парі" та ще двом фірмам Злочевського – ТОВ "Техноресурс" та ТОВ "Надрагаз". Причина – САП пропустив піврічний термін подачі адмінпозовів.

Нагадаємо, раніше Генеральна прокуратура звинувачувала Злочевського в незаконному збагаченні. На початку року компанія "Burisma" повідомила про закриття всіх кримінальних справ проти Групи та її президента Злочевського. В компанії пояснили, що "це результат взаємної багатомісячної роботи двох команд – Генеральної прокуратури та Burisma Group". За даними компанії, в результаті перевірки її роботи було доплачено 180 млн грн податкових платежів.

Також стало відомо, що минулого року "Парі" поставляло природний газ на "Пісківський завод скловиробів" (Київська область), столичному "Спортивно-оздоровчий комплекс "Монітор", більш відомий як елітний фітнес-клуб "5-й елемент", та для "Міжнародна тенісна академія" у Пущі-Водиці у Києві. Ці підприємства контролюються президентом Петром Порошенком та його бізнес-партнерами – першим заступником Секретаря РНБО Олегом Гладковським та першим заступником парламентської фракції БПП Ігорем Кононенком.

На початку червня в Монако прошов енергетичний форум, який був організований компанією "Burisma". На форум прибув віце-прем’єр Володимир Кістіон, заступник міністра енергетики Наталія Бойко та народний депутат (БПП) Ніна Южаніна. Остання у відповідь на критику про етичність спільних заходів з міністром біглого Віктора Януковича відповіла, що не впізнала Злочевського. Участь української делегації в Монако висвітлювали лише українські телеканали "NewOne", "112" та "5 канал". Директором останнього (ТРК "Експрес-Інформ") раніше була Южаніна.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: